Hazırlanın Kış Geldi!

0
21
yüz bakım maskesi
yüz bakım maskesi

Merhaba Ekim! Merhaba Kış!

Evet, havaların kafası karışık ama biliyoruz ki Ekim ayı ile birlikte kış geldi ve kendini günden güne hissetirecek.

Sıcak bir yazı geride bıraktık. Yazın yanan cilt, ölü deri hücrelerinin gözenekleri tıkamasına neden olabilir. kışa geçerken cilt temizliğini ihmal etmezsen, ölü hücrelerine veda edebilir, doğa gibi sen de tazelenebilirsin! Bu süreçte cildinin iki ihtiyacı var unutma. Arındır ve nemlendir!

Sinoz Yüz arındırıcı kil maskesi’ni haftada iki kere uygulayarak siyah nokta ve sivilce gibi problemlere karşı cildini ölü derilerden arındır. Tertemiz bir cildin ise istediği tek şey biraz fazla nem! Maskeyi uyguladığın cildine nem desteğini artırmak için doğanın gücünden faydalanabilirsin.

Cildininin nem dengesini sağlayabilecek üç farklı nem maskesini senin için buraya bırakıyorum! 🙂

Havuç, Avakado, Bal Mucizesi!

1 adet havuç,

1/2 olgunlaşmış avokado,

1 yk bal,

1/2 tk zeytinyağı,

1 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı

Havucu yumuşayana kadar pişirin. Havuç ve avokadoyu iyice ezip içine bal, zeytinyağı ve yumurta sarısını koyup karıştırın. Temiz cildinize karışımı sürün. 15 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Badem, Süt ile Neme Doyun!

3-4 adet badem

1/2 sb süt

Hazırlanışı

Bademleri sütün içine bekletin. Yumuşayan bademlerin kabuklarını soyun ve ezin. Sütün içine ezdiğiniz badem tozunu koyup, karıştırın. Yoğun kıvamlı bir maske elde edin. Maskeyi 10 dakika yüzünüzde bekletin ve ılık su ile durulayın.

Elma, Süt, Polen Buluşması!

1 adet elma rendesi

2 tatlı kaşığı süt

2 çay kaşığı tereyağı

2 çay kaşığı polen

Hazırlanışı

Malzemeleri bir kaba alıp karıştırın. Bu karışımı cildinize uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.