YAZ GÜNLERİ KABUS OLMASIN !

1
41
yaz lekeleri
yaz lekeleri

Güneş yüzünü hafiften göstermeye başlamışken, haftasonu muhabbetlerine ya da ofis kaçamaklarına tatil planlarının gündem olduğundan hiç süphemiz yok. Deniz kum ve şezlong 3’lüsü hepimizin her daim rüyasında.

Kuşkusuz güneşin  enerjisi her an bizi harekete geçiriyor ve o günlere çok çok az kaldı. Fakat güneş, bazı konularda sandığımız kadar masum değil: Cilt lekeleri gibi.

Lekelenmelerin ardında;  hormonal değişimler, doğum lekelenmeleri gibi faktörler yer alsada bu süreci en fazla tetikleyen unsur : güneş

GÜNEŞE KARŞI GARDINI AL

Melanin pigmentlerinin doğal işleyiş sürecini sekteye uğratan güneş ışınları cilt üzerinde leke oluşumlarının ve var olan lekelerin daha da güçlü hale gelmesinin ana sebebi. Bu durumun etkilerini azaltmak için güneşle daha az temasta bulunmakta fayda olsada profosyonel destek şart !

YOĞUN NEMLENDİRME

Güneş ışınları cilt üzerinde sadece lekelenmelere değil aynı zamanda nem kaybına sebebiyet vererek süreç içerisinde kırışık bir cildin oluşumuna zemin hazırlar.

PEKİ NELER YAPMALI ?

Öncelikli olarak özellikle yaz aylarında direkt olarak güneş ışınlarına mağruz kalma durumundan olabildiğince kaçınmalı. Programları ya erken ya da öğle sonrası ilerleyen saatlerde planlamakta fayda var.

Tatil dönemlerinde ise yüksek koruyuculu güneş kremlerini yanınızdan eksik etmemelisiniz.

Sinoz Leke Kremi var olan lekelere karşı defansif müdahale gerçekleştirirken sadece güneş değil; hormonal ve doğum lekelerinin oluşumuna da engel olabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizde tüm gün süren nemlilik hissini yaşamaya hazırlanın.

1 YORUM