YAZIN KORKULU RÜYASI: CİLT KARARMALARI

0
43
cilt neden kararır
cilt neden kararır

Yazın kendini göstermesiyle birlikte sorun haline gelen en önemli cilt problemlerinden biri; cilt kararmaları.

Cilt neden kararır? Kararmalar hangi bölgelerde nasıl oluşur? Kararmalar nasıl önlenir ve nasıl giderilir? Sorularını birlikte cevaplıyoruz.

Öncelikler cilt kararmaların ardındaki sebepleri analiz etmekle yola çıkmak gerekiyor. Kararmaların ardındaki en büyük sebebin; güneş ve güneşlenmek olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Cilt kararmaların ardında ihmaller ve bilinçsizlikler yatıyor.

Bu ihmalleri sıralayacak olursak;

Kimyasal, alüminyum içerikleri deodorant ve temizlik malzemeleri.

Yanlış epilasyon ve tıraş yöntemleri.

Kimyasal içerikli çamaşır ve kıyafet tercihleri

gibi tetikleyicilerin ön planda olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra; sürtünme ve terleme gibi fiziksel hareketliliğinde durumu tetikleyici faktörler arasında yer aldığını söyleyelim.

Sürtünmenin yoğun olduğu bölgelerde kararmalarında yoğun olması kaçınılmaz. Tıpkı; diz, dirsek, koltuk altı ve bikini bölgesi gibi.

Ten rengi eşitsizliklerine sebep olan, homojen bir görünümü bozan ve sosyal hayatı oldukça zorlaştıran kararmalara karşın güçlü bir yardımcıya ne dersiniz?

İçeriğindeki meyan kökü özleri ve özel “Selective White” Formülü ile kararmalara meydan okuyan Sinoz beyazlatıcı krem kararmalara meydan okurken, nar çekirdeğinden gelen antioksidan etki ile cildin kendini yenilemesini desteklliyor.

Bir çok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan kararmalara yönelik özel formulü ile tek ton cilt uyumunu sağlamak üzere üretilen krem renk eşitsizliklerine ciddi anlamda meydan okuyor.

Sinoz Beyazlatıcı Krem ile görüntü bozukluklarına sebep olan kararmalara son vermek hiç zor değil.

Tek ton renkliliğin yanı sıra Beyazlatıcı Krem’in antioksidan etkisiyle daha canlı bir görünümde işin en büyük artısı.