yaz lekleri

Kadınların en sık karşılaştığı cilt sorunlarının başında yoğun çabalara rağmen bir türlü giderilemeyen cilt lekesi geliyor. Yaz sezonunun kapanmasıyla birlikte cildinde leke yaşayanlar birçok farklı yola başvuruyor.

Kulaktan dolma tavsiyelerle çeşitli karışımları veya faydalı olduğu kanıtlanmamış losyonları kullanarak ciltlerine fayda sağlamaktan gitgide uzaklaşan kadınlar için tamamen bitkisel içerikli ürünler ve farklı yöntemler var. Şimdi onlara hep birlikte göz atalım:

Kimyasal peeling ve enzimatikpeeling

Kimyasal peeling, cilt lekelerinin tedavisinde çok etkili, fakat yazın değil ekim ayından sonra kullanılması öneriliyor. Meyve asitleri kullanılarak yapılan yüzeysel kimyasal peeling, açık tenli kişilerde ve yüzeysel güneş lekelerinde fayda sağlıyor. Cildiniz koyu renk ise derin kimyasal peeling yaptırmayın.

PRP ve mezoterapi

Leke tedavisi için özel olarak hazırlanmış PRP vemezoterapi solüsyonları, lazer tedavisi ile birlikte uygulandığında çok daha başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Lazer

Lazer tedavisi, açık tenli kişilerde ve koyu renkli güneş lekelerinde daha etkili oluyor. Koyu cilt rengi olanlarda lazer tedavisinin daha dikkatli yapılması gerekiyor.

Leke giderici krem

Yüzeysel melazma leke giderici kremler ile tedavi edilebiliyor. Bunlardan en bilineni Sinoz Leke Kremi… Sinoz Dermo Kozmetik tarafından üretilen ve markanın en çok tercih edilen, lokomotif ürünü Leke Kremi, ciltte zamanla oluşmuş lekelerden yazın ortaya çıkan güneş çillerine, sivilcelerden siyah noktalara kadar ciltte oluşan renk tonu farklılıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

İçeriğindeki aynı sefa, jojoba yağı, papatya ve meyan kökü bitkileri ekstraktı sayesinde lekelere karşı kısa sürede etkili bir çözüm sunan Sinoz Leke Kremi; olumsuz dış şartlar altında oluşan lekelere karşı deride pigmentlerin dengeli şekilde yayılmasını ve cilt renginin doğal haline dönmesini sağlıyor.

Sinoz en yeni ürünleri altın sabun ve altın göz çevresi serumu tıklayarak deneyimleyebilirsiniz

2 YORUMLAR