Kış Gelmeden Lekelere Veda Edelim!

0
71
kış gelmeden lekeleri gider
kış gelmeden lekeleri gider

Güneş ışığına en az maruz kaldığımız kış mevsimi leke tedavileri için en uygun zaman.

Öncelikle uzmana gözüküp, lekeleriniz hakkında bilgiyi ve doğru tedavi yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Lazer ya da kimyasal peeling gibi tedavileri denemek istemeyen kişiler ise evde bitkisel tarifler ile lekelerine çözüm bulabilirler.

Limon & Maydonoz Leke Maskesi

Yarım demet maydanoz

1 adet limon

Yarım demet maydanoz iyice yıkanıp, doğrandıktan sonra bir bardak kaynar suyun içerisinde 10 dk bekletilir. Su soğuyunca içine bir adet limonun taze sıkılmış suyu eklenir. Bir kap içerisinde bekleteceğiniz bu temizleme suyunu, temiz cildinize pamuk yardımıyla her gün sürebilirsiniz.

Maydanoz & Yoğurt Leke Maskesi

Yarım demet maydanoz

Yarım limonun suyu

2 yk yoğurt

Yarım demet maydanoz iyice yıkanır. Blender ile çekilir. Bir kapta içine yarım limonun suyu sıkılır. 2 yemek kaşığı yorum eklenerek karıştırılır. Bir kapta saklanacak bu karışım haftada iki kere cilde uygulanır. 10-15 dk sonra yıkanır.

Karbonat & Yoğurt Leke Maskesi

1 çk karbonat

1 yk yoğurt

Bir çay kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı yoğurt bir kapta karıştırılır.

Bu karışım leke olan bölgelere uygulanarak 10-15 dk bekletilir.

Ilık su ile durulanır. Haftada iki kere bu maske yapılabilir.

Cilt leke tedavisinde limon, maydanoz, karbonat ve yoğurdun etkisi büyüktür. Doğal çözümlerin yanı sıra içeriğindeki maddeler ile leke tedavisinde etkili sonuçlar elde eden Sinoz Leke Kremi ile yaz gelmeden lekelere veda edebilirsin. Haftada iki akşam cilt bakım rutinine ekleyip, farkı görebilirsin.