Yaşlanmıyoruz!

0
65

Hayat koşuşturması içerisinde günlerin ve zamanın nasıl geçtiğinin bazen farkına varamıyoruz…

Günler hızla geçerken yaşımız büyüdüğü gibi gençliğimiz ve hücrelerimizin kendini yenileme hızları da aynı oranla düşmeye devam ediyor.

Cildimiz ve bedenimizin daha uzun süre canlı ve dikkat çekici özelliklerini koruması için neler yapabiliriz? Hadi geli birlikte bir göz atalım.  

Vücudumuzun %50’sini oluşturan suyun tabi ki yaşlanma karşıtı etkisini artık tüm tıp bilimi kabul ediyor ve günlük yaşantımızda su tüketiminin kg başına 30 ml olması gerektiği uzman görüşlerinden sadece biri. Ek olarak sıralayacağım besinler yaşlanma karşıtı olarak hücre yenilenme hızına etkisi ortaya konulmuş besinler.

Sarımsak

En güçlü antioksidanları barındıran sarımsak besini, serbest radikalleri azaltıp yaşlanma karşıtı olarak bilinmektedir.

Bezelye

Lif ve antioksidan içeriğiyle en büyük yardımcılarımızdan biridir.

Havuç

İçeriğinde bulunan A vitamini ile cildimizin canlılığını korumasına yardımcı olur.

Yumurta

Kollajen ve elastin içeriğiyle cildimizde ki oluşacak kırışıkların en büyük düşmanı ve günlük hayatımızın vazgeçilmezi olmalıdır.

Cildin en büyük ihtiyacı su iken vücutta bunu tutabilen bir şeyler yapmak gerekiyor. Ama ne? Buradaki cevap ise çok basit! Ağırlığının 1000 katı kadar suyu cilde hapsederek nem desteği sağlayan hyalüronik asit içeren bir krem kullanmak! Sinoz Besleyici Gece Kremi ise tüm bu ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte mükemmel bir ürün. Sadece hyalüronik asit değil aynı zamanda cildin en etkin besin kaynağı panthenol ile canlı, pürüzsüz, ipeksi ve kırışıklıklara karşı dirençli bir cilt gece uyumadan önce düzenli olarak kullanacağınız Sinoz Besleyici Gece Kremi ile sizi bekliyor!