vücut tipine göre etek seçimi

Kış aylarının gelmesi, eteklerin rafa kalkacağı anlamına kesinlikle gelmiyor! Ancak vücut tipine göre uygun eteği seçmek de biraz dikkat gerektiriyor… Bunun için ilk olarak vücut tipimizi öğrenmeliyiz. Dört tip vücut şekli var: elma, armut, kum saati ve dikdörtgen. Şimdi ise vücut tiplerimize göre etek seçimine birlikte göz atalım…

Armut Tipi Vücut

Eğer omuzlarınız dar, göğüsleriniz küçük ve kalçanız genişse armut tipli vücuda sahipsiniz demektir. Bu yüzden kalçalarınızı gizlemek için bol kesimli kloş veya çan etek tercih etmelisiniz. Buna alternatif olarak dar kesimli parçalar ve bol aksesuar da kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen Tipi Vücut

Göğüs-bel-kalça ölçüleriniz birbirine yakınsa bu kategoridesiniz. Yapmanız gereken öncelikli hamle bel oyuntunuzu belli etmektir. Düşük belli etek giymek ve ince kemer kullanmak, sizin için doğru tercih olacaktır.

Elma Tipi Vücut

Karın ve bel bölgeniz alt bedeninize göre daha kalınsa siz elma tipe vücuda sahipsiniz… Tercihinizin yüksek belli ve geniş kesimli etekler olması karnınızın göze batmamasını sağlayacaktır.

Kum Saati Tipi Vücut

Geniş omuzlar, büyük göğüsler, kıvrımlı bir bel ve ortalama bir kalçaya sahipseniz kum saati tipi vücudunuz var demektir. Öncelikli tercihiniz dar kesimli kalem etekler olmalıdır. Çünkü bu sayede hem belinizi hem de kıvrımlarınızı belli edebilirsiniz. Bol kesim eteklerden ise kesinlikle uzak durmalısınız.