tonik

Tonik doğru kullanıldığında cildi dış etkenlerden koruyan ve sıkılaştıran güçlü bir karışımdır. Cildinizde biriken yağlardan, ölü derilerden ve kirlerden kurtulmanızı sağlayan toniklerin nasıl kullanılması gerektiğini ve cilt temizliği konusunda ne kadar önemli olduğuna hep birlikte bakalım…

Tonik sayesinde cildinizi kirden ve biriken yağlardan arındırabilir, gözeneklerinizin genişlemesini engelleyebilir, cildinizi çok daha canlı ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Hatta bazı tonikler yaşlanma etkilerini geciktirme özelliğine de sahip. Ancak bunun için cilt temizliğinizi bir rutine oturtmalı ve toniğinizi düzenli olarak kullanmalısınız.

Tonik Nasıl Kullanılır?

Aldığınız tonik eğer sprey toniklerdense direk yüzünüze sıkarak veya sıvı tonikse bir pamuğun üstüne sıktıktan sonra dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. Eğer çok hassas bir cilt yapınız varsa, pamuğa uygulama adımını atlayarak parmaklarınızla nazikçe de uygulayabilirsiniz. Ancak bu durumda elbette ellerinizin de son derece temiz olduğundan emin olmak zorundasınız.

Ürünü, çeneden yanaklara doğru (aşağıdan yukarıya) kan dolaşımını da arttıracak şekilde uygulayın. Bu hem cildi temizleyecek hem dinlendirecek hem de artan kan dolaşımı ile cildin yenilenmesi ve canlanması hızlanacaktır. Göz çevresine uygulamamaya dikkat edin. Eğer temizleme ve nemlendiriciden oluşan temel cilt bakımı adımlarını uygulayacaksanız, toniği nemlendirici öncesi uygulamanız gereklidir. Eğer detaylı bir cilt bakımı yapacaksanız ve yüz maskesi kullanacaksanız, bunu tonik öncesinde yapmalısınız.

Eğer makyaj yapmıyorsanız ve sabah evden cildinizi temizleyip çıktıysanız, gün içinde de cildinizi tazelemek için tonik kullanabilirsiniz. Bunun için sadece bir makyaj temizleme pedine ve toniğe ihtiyacınız var. Toniğinizden bir miktar makyaj temizleme pedinize döküp, yumuşak hareketlerle burun, alın ve çene bölgenizden başlayarak cildinizi silin. İsterseniz sonrasında hafif bir kremle cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Toniklerin cildimize faydaları!

Tonikler cildinizdeki makyaj ve kir kalıntılarını temizler. Yüzünüzü yıkadıktan sonra uyguladığınız tonik cildinizde kalan yağ, makyaj ve sabun kalıntılarını cildinizden arındırır.

Özellikle hassas ve kuru ciltler için özel olarak hazırlanan nemlendirici tonikler harika bir etki yaratıyor.

Alkol bazlı tonikler akne karşıtı ve gözenek sıkılaştırıcı etkilidir.

Tonikler cilde faydalı maddeler içerir ve cilde nem kazandırarak, daha sonra uygulanacak ürünün daha iyi emilmesini sağlar.

Düzenli tonik kullanımı, cilt bakım serumlarınızın ve nemlendiricinizin faydalarını maksimum seviyeye çıkaraır.

Tonikler cildinizin koruyucu bariyerine destek verir.

Cildinizi yıkadıktan sonra gözenekleri temizler ve cildinizi sıkılaştırır, bu da cildinizin çevresel kirlilikten daha az etkilenmesini sağlar.

Sıkılaşan cildiniz hava kirliliği ve etrafta uçuşan tozlardan daha az zarar görür.