Temiz, Arınmış Bir Cilt!

0
76

Temiz bir cilt, sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bir cilt anlamına geliyor. Bu ışıl ışıl görüntüyü sağlamak için ise cilde gerçekten iyi bakmak ve düzenli bir şekilde arındırmak gerekiyor.

Bu arınmayı gerçekleştirken ise cildinize uygun olup olmadığına da dikkat etmenizde fayda var.

Gözeneklerde bulunan kiri temizlemek in cilt bakım rutininize peelingi dahil edin. Yağlı bir ciltte haftada iki kere, karma ve normal bir ciltte haftada bir kere, kuru ciltte ise 15 günde bir peeling yapmak gerekiyor. Yaptığınız peelingin etkisini ise dört,altı hafta arasında gözlemleyebilirsiniz.

Sonucu aldıktan sonra kullanmayı bırakmadan bu düzeni sürdürebilmek ise temiz bir cilt ile geçireceğiniz süreyi uzatacaktır. Hassas ciltlerde ise peeling kullanımına dikkat edin. Eğer yanma, hassasiyet, kızarıklık, yanma veya kaşıntı varsa peeling yapmamanız daha iyi olacaktır.

Bir başka arınma yöntemi olarak Sinoz arındırıcı kil maskesini kullanabilirsiniz. İçeriğindeki kil özleri ile cildi arındıran maskeyi düzenli bir şekilde kullandığınızda cildinizdeki parlaklığın farkına varacak, siyah nokta ve sivilcelerinizden kurtulacaksınız.

Tüm bu arınma işlemlerinden sonra cildinizi, cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirmeyi unutmayın.

Doğal bir arınma tarifi ise,

1 yumurtanın sarısı

1 tk ılık süt

1 tk bal

Tüm malzemeleri bir araya getirin.

Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dk bekleyip, ılık su ile yıkayın.

Toksin Atıcı Arındırıcı İçecek tarifi ise,

2 adet yeşil elma

1 adet havuç

1 adet limon

1 adet portakal

1 çk kabak çekirdeği yağı

Tüm sebze ve meyveleri blenderda karıştırın. İçine kabak çekirdeği yağını ilave edip, hafta iki gün akşam yatmadan önce için.