Tatil Bavulu Hazırlarken Bunlara Dikkat!

0
246
Tatil bavulu

Tatil ne kadar keyifliyse tatil bavulu hazırlama da bir o kadar angarya bir iş benim için. Bu sebeple bavul hazırlama işini hep son ana bırakıyorum ve muhakkak unuttuğum bir şey oluyor. Şampuanımı mı unutmadığım olmadı yoksa ceketimi mi… Hatta bir geziye çıkarken pijama koymak aklımdan çıkmış ve beni zor durumda bırakmıştı.

İşte bu unutmalar sonrasında bu tatil bavulu hazırlama işini ciddiye almaya başladım ve bu konuda kendime birkaç püf noktası oluşturdum. Kendim için oluşturduğum dikkat etmem gereken listeyi sizlerle paylaşıyorum:

1) Liste Yapın

Bana inanılmaz yardımcı olan ilk şey bavuluma koyacaklarımın listesini yapmak oldu. Liste yapmak gereksiz şeyleri bavula koymamı engelleyip en gerekli şeyleri de unutmamamı sağladı. Bavul hazırlama işini son ana da bıraksan elinde bir liste olunca diş fırçası ve macununu asla unutmuyorsun.

2) Tatildeki Alışverişi Düşünün

Tatil bavulu hazırlarken tıka basa doldurmamanı öneririm, çünkü tatilde yapacağın alışverişleri bu bavula sığdıramayıp ek bir çanta alman gerekebilir. Bu sebeple tatilde yapacağım alışverişi de düşünerek bavulumu çok doldurmamaya özen gösteriyorum.

3) Hava Durumuna Bakın

Belki de bu madde en başta olmalıydı. Gideceğin yerin 1 haftalık hava durumunu kontrol edip bavulunu ona göre hazırlamalısın. Yoksa bu nedenle çok mutsuz olabilirsin. Hava sıcak da olsa soğuk da olsa fazladan bir hırka ya da ceketi de bavuluna atmayı ihmal etme.

4) En Gerekli Şeyler

Küçük bir ipucu daha vermek istiyorum: Çok gerekli olduğunu düşündüğün ya da bunu yolculuk sırasında almam gerekir dediğin şeyi bavulun en üst kısmına yerleştir. Yoksa o çok gerekli şeye ulaşman seni uğraştırabiliyor.

5) En Önemlisi: Kozmetik!

Yanınıza tüm kozmetik ürünlerini yanına almak başa gerçekten bela oluyor. O nedenle kullandığın krem, şampuan, deodorant vs gibi ürünlerin ya seyahat boyunu al ya da seyahat boyu şişelerine bir miktar boşalt. Bu ürünleri unutsan da her yerde bulman mümkün oluyor zaten.  (Formsante)

Ancak bir çözüm daha var! Sinoz’un oldukça kullanışlı ve güvenli kutulardaki ürünleriyle hem güzelliğinize güzellik katıp, hem bakımınızı komple gerçekleştirip, hem de pratik şekilde bavulunuza yerleştirebilirsiniz!