Sonbahar’a Hazır Mısın?

0
42
cilt sonbahar
cilt sonbahar


Farkındayız hala yazdan kalma günler yaşıyoruz. Klimalar hala kapanmasa da artık geceleri camlar kapanmaya, pijamalar uzamaya başladı! 🙂 

Havaların soğuması ile birlikte, bize yeni yeni keyifler ve yeni yeni sorumluluklar yüklenecek. Nasıl mı? İçtiğimiz bir kupa çayın, kahvenin mutluluğunu daha çok hissedeceğiz. Sıcak eve girmenin tadına varacağız.

Sorumluluklar ise kendimize karşı artacak. Sorumluluklardan biri de cildimize iyi bakmak! Çatlamış dudaklarla, kuruyan ve pul pul dökülen, canlılığını yitirmiş bir cilt ile ne sonbahar ne de kış geçmez diyorsan, cilt bakımını ihmal etme ve kendini sevmeye devam et! 🙂 


Su Tüketmeyi Unutma! Her mevsimin ayrı bir güzelliği olsa da soğuk esen sert rüzgarlar cildin çok fazla kurumasına neden olur. Tıpkı yazın tükettiğimiz gibi bol su içmeye devam etmeliyiz. Bu alışkanlığı korumamız gerekiyor ki susuz kalan cildimiz kurumasın ve pul pul dökülmesin. 


Nemlendiricim Olmadan Asla!Vücutta yaşanan nem kaybına karşı su içmenin yanı sıra destek için cildini nemlendirmeyi unutma. Sadece yüz olarak algılama, vücudunun da neme ihtiyacı aynı şekilde bulunuyor. Çevre ile direkt temas eden ellerini ise sakın unutma 🙂

Bu konuda sana Sinoz markasının el ve vücut kremlerini öneririz. Hem gün boyu sürecek nemlilik hissine hem de mükemmel kokularla tanışmalısın.


Duştan Sonra Nem Şart!Çok uzun süre kalmamaya dikkat etmeli, sıcak soğuk su ayarını çok iyi yapmalısın. Burada yine nemlendiriciler devreye giriyor, duştan çıktıktan sonra 5 dakika içerisinde tüm vücudunu nemlendirmeyi unutma. Suyun ve nemin cildine daha iyi gelmesini bu şekilde sağlayabilirsin. 


Besin Takviyesi İyidir!Avokadolu, badem, balık, hindisin cevizi gibi sağlıklı yağlardan oluşan besinlere hayatında daha fazla yer aç. Yendiğin her sağlıklı yiyeceğin aslında cildine içeriden destek verdiğini unutma.  


Güneş’e Dön! Bu güzel ve güneşli günlerin tadını çıkart! D vitaminini vücuduna depolamak güzel fikir. 
Cildini arındır!Kuruyan cilt, ölü deri hücrelerinin gözeneklerini tıkamasına neden olur. Cilt temizliğini düzenli yaptığın zaman ölü hücrelerine veda edebilirsin. Cildini temiz tutmak için ihtiyacın ise aynı yüzünde olduğu gibi peeling!

Yüzünü temiz tutmak ve ölü hücrelerden arındırmak için Sinoz arındırıcı kil maskesini kullanabilir, vücut için ise bakım rutinine haftada bir ya da iki kere uygulayacağın Sinoz Vücut Peeling’ini ekleyebilirsin.

Sinoz Vücut Peelingi ile hem ölü derilerden kurtulmuş hem de pürüzsüz, güzel kokan kadifeymiş bir cilde sahip olabilirsin. Gold Aura seni egzotik kokusu ile mutlu edecek eminiz! Eğer klasikçi ve çiçek severim diyorsan Gül devreye giriyor! Hadi dene ve etkilerini hemen gözlemle. 🙂