sonbahar kış makyajları

Yaz mevsiminin bitişiyle birlikte modanın yeni trendleri de ortaya çıkıyor… Yenilikçi tonların hakim olduğu sonbahar kış makyaj trendleri doğallıkla çekicilik harmanlanmış durumda!

Işıltısıyla dikkat çeken parlak ciltler bu sezonun da modası… Islak bitişli fondöten ve bazlarla pırıltılı bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Gözlerde ise strobing etkisini gözlere geçirmenin zamanı geldi! Göz pınarlarınıza uygulayacağınız parlak renkteki farlar, bu etkiye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca buğulu bakışlar da yine geçen seneler gibi bu yılın da trendi… Siyah bir kalemle gözlerinizi yoğun bir şekilde çerçeveleyip, dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Kirpiklerinize süreceğiniz hacim verici bir maskara da göz makyajınızın vazgeçilmez bir parçası olacak. Bunun yanında neon renkli farları sonbaharda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yeni sezon en yeni trendlerinden biri de metalik renkler! Hafif ışıltılı cilt makyajınıza, metalik tonlarda farlarla hava katabilirsiniz. Yapmanız gereken, ucunu hafifçe ıslattığınız far fırçanızla bu renkleri göz kapağınıza çok yoğun olmadan uygulamak.

Yanaklarınızda ise doğal ve sıcak görünümü tercih etmelisiniz… Şeftali ve pembe tonlarındaki allıklarla kusursuz doğallığı yakalayabilirsiniz. Sağlayacağınız sade bir görüntü, aynı zamanda sağlıklı bir cildin göstergesi olacaktır.

Son olarak dudaklarda ise klasiklere dönüş var… Sade ve doğal makyajınızı, kıpkırmızı klasik bir rujla bitirerek ve parlatıcı kullanarak göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz…