Soğuk Hava Cildinizin Kabusu Olmasın!

0
76
sinoz yüz bakım maskesi
sinoz yüz bakım maskesi

Bembeyaz bir görüntüye uyanmayı severiz. Elimizde içimizi ısıtacak bir içecek ile camdan yağan karı izlemek de ruhumuzu sıcacık yapar… Dışarı çıkıp, kuru soğuk ile temas eden cildimiz karı bizim kadar sevmeyebilir. Soğuk havanın etkisi ile nemini kaybederek kuruyan ciltte egzama, soğuk yaralanması, soğuk ürtikeri gibi birçok deri hastalığı ortaya çıkabilir. Cildini koruduğunda, ruhuna iyi gelen karda korkmadan vakit geçirebilirsin 🙂

Kış ayları boyunca günlük rutininde nemlendirici kullanmayı atlama ve birkaç tavsiyeye hadi kulak ver! 

Vitamin ve mineral eksikliği yaşamamaya çalış. Demir, Çinko, A, B, C, E vitamini eksikliklerinde ciltte kurumalar meydana gelir.

Dışarı çıkarken kıyafetlerini kışa uygun olarak giy. Eldiven, şapka ve kalın çoraplar seni direk temastan koruyacaktır. Dar kıyafetler kan dolaşımını etkilediğinden daha çok üşümene ve vücudunda soğuk ile ortaya çıkan deri hastalıklarına davet çıkarabilir.

Sıcak duş cildin kurumasına neden olur. Her duştan sonra cildini nemlendirmeyi unutma.

Soğuğu en çok hisseden yüzünü ise nemlendirmeden dışarı çıkma. Sinoz arındırıcı kil maskesi hafta iki kere cilt bakım rutinine ekleyerek cildini yumuşak, pürüzsüz ve nemli tutabilirsin.