Soğuk Havalara Dikkat!

0
15
Kış aylarında cilt bakımı
Kış aylarında cilt bakımı

Sonbahar mevsiminin sonlarına doğru güneş iyice uzaklaşmaya başladı. Soğuk ve bunaltan havalar kendini iyice gösterdi.

Bu havalarda tatilde olanlar, yeni çıkacaklar ya da gündüz dışarıda vakit geçirmeyi sevenler… Aslında herkese sesleniyoruz bu yazıda fakat özellikle de spor yapanlar dikkat!

Soğuk hava tembelleştiriyor hepimizi, evden çıkmak istemiyor, hareketlerimizi minimuma indiriyoruz. Ruhumuz ise hep denizin kenarında, kumsala uzanıyor! 🙂 

Hedeflerini ertlememen için ise güzel bir planla rutinine devam edebilirsin. 50 dk her şeyi değiştirir. Formda kalmaya devam edersen, Kış sonunda kendini pişman olarak bulmazsın… 

Hedefin belli değil mi? Öncelikle kendine bir hedef belirle… İncelmeye devam etmek istiyorum, kas kütlem biraz daha artın istiyorum vb.  Ardından hava durumunu, günlük rutinini göz önüne alarak bir hedeflerin doğrultusunda bir plan oluştur.

Kendini bu plana uyarken dinlemeyi unutma. Soğuk sana fazla bir yorgunluk getirdiyse, akşam saatlerine ya da günün ilk aydınlanma saatlerine programını ayarlamayı dene.

Kıyafetlerin Kışa uygun olmalı. Doğru kumaş tercihi, doğru renkler ile sporu işkence olmaktan kurtabilirsin. Şort, terletmeyen üstler kurtarıcın olacak. Çünkü teri dışarı atman ve nefes alabilen kıyafetler giymen gerekiyor.

Su! İşte en önemli olanı… Su tüketimini asla unutmamalısın. Soğuk havada susuz bir şekilde koşmayı aklından bile geçirme! 🙂 Bir anda değil, aralıklarla su tüketimini yap ve vücudunun dengesini koru… Su demişken, tatildesiniz bol bol yüzün! 🙂  Omurganız ve bedeninizin güçlenmesine destek olun.

Güneş! İşte size asıl mesele… Spor ve güneş ikilisi…Egzersiz yapmaya başlamadan 20 dakika önce güneşle temas edecek bölgelerinize yüksek güneş koruma faktörlü güneş kremi sürmeyi unutmayın. Güneş kreminizi cildinize uygun seçmeye özen gösterin.

Özellikle güneşin lekelere yol açabileceğini unutmadan hareket edin. Sinoz Leke Karşıtı Güneş Kremi size bu konuda destek olacaktır.

Sporu Kış boyu hayatınızda tutmak için birkaç nokta dahil ederek ve gerçekten isteyerek devam ettirebilirsiniz, ya da bu düzeni oluşturup, kışın da devam ettirebilirsiniz.

Mevcutta olan ya da Kışın size gelen lekeleriniz ile ise Sinoz Leke Kremi sayesinde vedalaşabilirsiniz.

Tıpkı spor rutininiz gibi leke kremi uygulama rutinini de sonbahar ile birlikte oluşturabilirsiniz. Düzenli kullanım ile tek ton ve pürüzsüz bir cilde sahip olabileceğinizi unutmayın. Siz isterseniz her şeyi başarabilirsiniz!