siyah noktalar

Uzaktan bakıldığında görünmeyen fakat siz gördüğünüz için can sıkıcı olabilen siyah noktalar; ciltteki fazla sebum ve ölü deriyle tıkanması sonucu oluşur ve en çok burnunuzda, çenenizde, alnınızda bulunur. Yüzünüzün temiz olduğunu hissettirmeyen bu noktalardan kurtulmayı istemek doğal olarak hakkınızdır.

Bir sivilce ve siyah nokta arasındaki fark gözeneğin kapalı olup olmamasıyla ilgilidir. Eğer gözenekler açıksa sebum ve ölü deriler oksijenle karşılaşır ve renkleri siyaha döner. Eğer gözenek kapalıysa da o bölge oksijenle karşılaşmaz ve sivilce oluşur. Dolayısıyla siyah noktaların hep düşünüldüğü gibi kirden oluşmadığını söylememiz gerekir. Bu noktalardan kurtulmak için dikkatli olmamız gereken birçok nokta olduğu gibi, oluşanları yok etmek için de doğru ürünü kullanmak gerekmektedir. Gelin şimdi hep beraber çözümlere göz atalım…

Siyah noktaların oluşmasını önlemek için ipuçları

  • Yüzünüzü sert ve kimyasal içerikli yüz temizleyicileriyle temizlemeyin.
  • Yüzünüzü günde iki kez doğal içerikli maddelerle yıkayın.
  • Yapabildiğiniz kadar az makyaj yapın.
  • Yastık kılıfınızı haftada bir kez yıkayın.
  • İki haftada bir yüzünüze buhar banyosu yaptırın.
  • Ev yapımı peeling tariflerini düzenli olarak uygulayın.
  • Yüzünüzdeki fazla yağı bir kâğıt mendil yardımıyla günde birkaç kere temizleyin.

Tüm bunların yanında az önce de dediğimiz gibi doğru kozmetik ürünü kullanmak da var olan siyah noktaları yok etmek açısından hayati önem taşıyor. Sinoz’un yıllardır tüketicilerin kullanımına sunmuş olduğu Yüz Maskesi de bunlardan biri. En büyük özelliği içeriğindeki özel organik maddeler ile ciltteki yağ dengesini sağlıyor olması olan bu maske; cildin nefes almasını sağlayarak daha pürüzsüz daha duru hale gelmesinde önemli rol oynuyor. Tercihen gece yatmadan önce göz ve ağız çevresi haricindeki bölgelere ince bir tabaka halinde sürerek kullanabileceğiniz Sinoz Yüz Maskesini 15-20 dakika kadar bekletip soğuk su ile durulayarak kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR