Sivilcesiz Günlere Merhaba...

Hormonal nedenler, yanlış beslenme, stres, yorgunluk, çevresel faktörler ve uyku düzeninin bozulması sivilce oluşumunda önemli etkenlerdendir. Ancak sebebi ne olursa olsun bu durum kaderimiz değil…”

Gündelik hayatımızda yaptığımız bazı yanlışları düzeltmeye çalışmak başlangıç için ideal olacaktır. Örneğin; uykularımızı düzenlemek, stresten uzak kalmaya çalışmak, dinlenmeye özen göstererek yorgunluklarımızı gidermek, cildi düzenli olarak temizlemek, nemlendirmek ve su içmek bize önemli bir yol kat ettirecektir.

Tüm bunların yanında önemli bir diğer tedbirse doğru ve sağlıklı beslenmek olacaktır. Meyve ve sebzeler bu noktada hayati önem taşımaktadır. Çünkü özellikle bazıları, cildimizdeki hücrelerin yenilenmesi için gerekli olan vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. Havuç, ıspanak, kavun, lahana, portakal, limon, greyfurt, çilek, domates ve antioksidan özelliklerinden ötürü kırmızı meyveler ile avokado en büyük yardımcılarımızdandır. Sivilce ve akne ile olan savaşlarımızda Omega-3 de oldukça kıymetlidir. Bunun için de ilk akla gelen besin olan balık içerisinde bulunan çinko sayesinde sivilceleri hafifletir. Cildin elastikiyetini artırarak yaşlanmayı geciktiren Omega-3, cevizde de bolca bulunur.

Sivilcelerin en büyük dostu olan yağlı yiyeceklerden de olabildiğince uzakta durmak en iyi tercihtir. Genel olarak yağsız veya az yağlı besinler tercih etmek, margarin ve tereyağı yerine zeytinyağı kullanmak oldukça sağlıklı bir seçim olacaktır. Esmer pirinç, yulaf, arpa gibi tam tahıllı gıdalar da kan şekerinin sabit tutulmasında yardımcıdır ve hormonal dengeyi sağlamaları açısından sivilceler için çözümlerden biridir. Antioksidan içerikli besinler de sivilce ve akne oluşumunu engellemek açısından hayati rol oynar. Özellikle siyah çikolata; antioksidan özelliğiyle ciltteki kan akışını düzenlemeye yardımcı olur. Bunların yanında genel olarak trans yağlardan, doymuş yağlardan, kızartmalardan uzak durmak sivilcesiz ve sağlıklı günler için belirleyici olacaktır.

Saydığımız bu doğal yöntemlerin yanında sivilce oluşumunu yok etmek ve engellemek adına doğru dermo kozmetik ürünleri tercih etmek kısa yoldan etkili çözümler sunmaktadır. Piyasada bunu başardığını söyleyen ve vaat eden birçok ürün bulunmaktadır. Ancak etkisi kullanıcılar tarafından en çok takdir edilen ve tavsiye edilen ürünlerden Sinoz Yüz Temizleme Jeli tüm cilt tipleri için uygun olması açısından farklı bir yere sahip.

Günlük yaşamınızda cildinizde oluşan kiri ve yağı temizleyerek derinlemesine işleyen Sinoz Yüz Temizleme Jeli, aynı zamanda salatalık özü sayesinde cilde bakım yaparak nemlendiriyor. İçeriğinde cilde zarar verebilecek sabun ve alkol gibi etken maddeler bulundurmayan bu ürünü kızarıklık ve pul pul dökülme gibi yan etkiler yapmadığı için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

1 YORUM