SİVİLCELER, SEBEPLERİ VE ÇÖZÜM

2
133
sivilceye maske
sivilceye maske

Yanlış beslenme, iklim değişimleri, çevresel faktörler, hormonal dengeler, stres, yanlış cilt bakım ürünü ve yanlış cilt bakım rutinleri…

Hepsi cildin sebum dengesini alt üst edebilecek unsurlar. Sebum dengesi bozulan bir cildin vereceği ilk reaksiyon ise; ergenlikten bugüne en çok karşılaştığımız cilt sorunlarından sivilce ve akne olarak karşımızda !

Sivilce ve akne oluşumunu yakın merceğe alıyoruz…Yukarıdaki faktörlerden biri ya da birkaçı cildinizde sivilcelerin oluşmasına sebep olabilir.

Nasıl mı?
Herhangi bir tetikleyici, cildin orta tabakasında yer alan sebum kanallarının tıkanmasına sebep olur.

Deriye dayanan tıkanıklık, bakteriler ile tepkimeye girerek gözeneklerden dışarı çıkmaya hazır gelir.

Bu süre içerisinde ise, cildin nefes almasını ve dolayısıyla yenilenmesini sağlayan gözenekler tıkanır.

Oksijenle teması kesen bu tıkanıklık, siyah noktalar olarak görünür ve devamında ise iltihaplı kırmızı şişkinlikler olarak karşımıza çıkar.

Yani; sivilce ve akne olarak!
Peki sivilce ve akne oluşumunu nasıl engelleriz? Ya da var olanları nasıl geçiririz?

Tabii ki, sebum dengesini kontrol altına alarak.
Sebum dengesini nasıl kontrol altına alacağız derseniz? Sinoz arındırıcı kil Maskesi, aradığınız cevap!

Özellikle yağlı ve akneli ciltler için kullanılan kaolin ve bentonit killeri ile kısa sürede sebum dengesini kontrol altına maske, yağlanmanın ve beraberinde getireceği cilt problemlerini en aza indiriyor.

Hormonal, çevresel faktörler, beslenme, makyaj uygulamaları yüzünden oluşabilecek sivilce, akne, siyah nokta gibi problemlere karşın tıkanan gözenekleri derinlemesine temizleyen Sinoz Yüz Bakım maskesi cildin yenilenmesine de yardımcı oluyor.

Papatya ve salatalık özleri ile de güç kazanan maske cilde nem katkısı sağlayarak, cildin dinlenmesini ve sakinleşmesini destekliyor.

2 YORUMLAR