sivilce izleri nasıl gecer

Sivilceler çoğunlukla ergenlik dönemlerinde ortaya çıksalar da bazı faktörler yüzünden ilerleyen yaşlarda da görülebilirler. Ölü hücrelerin ve yağların ciltteki gözenekleri tıkaması halinde sebum dışarı atılamadığı için sivilceler ortaya çıkmaya başlar. Sonrasında bu sivilceler geçseler bile çoğunlukla leke bırakırlar. Şimdi gelin hep beraber bu sivilce izleri için çözümleri inceleyelim…

Limon: Taze sıkılmış limon suyuna bir parça pamuğu batırın ve her gece yatmadan evvel yüzünüzdeki sivilceli bölgelere sürün. Eğer isterseniz bir çay kaşığı tarçınla bir çorba kaşığı limon suyunu karıştırıp da sivilce izleri için etkili bir karışım elde edebilirsiniz. Karışımı uyguladıktan sonra uyuyabilirsiniz, sabah yüzünüzü yıkamanız yeterli olacaktır.

Patates: Büyük bir patatesi rendeleyin ve tülbentin içinde iyice sıkıp sıvısını çıkartın. Çıkan sıvıyı yüzünüzdeki sivilce lekelerinin üzerine uygulayın ve yirmi dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. İki yöntemden herhangi birini günde 2-3 defa uygulayın.

Yoğurt: Bir miktar yoğurdu, yüzünüze yayacak şekilde sürün ve bu şekilde 15 dakika bekleyin. Bu uygulamanın etkisini artırmak istiyorsanız yoğurdun içine beş damla taze sıkılmış limonun suyu ve bir tatlı kaşığı ezilerek toz haline getirilmiş yulaf ezmesi dahil edebilirsiniz.

Elma sirkesi: İki yemek kaşığı elma sirkesiyle yarım bardak su ve iki yemek kaşığı balı bir kap içinde karıştırın. Yine pamuk yardımıyla sorunlu bölgelere uygulayın ve 15 dakika bekleyip suyla yüzünüzü yıkayın.

Fakat bu doğal yöntemlerin yanında doğru dermokozmetik ürünü kullanmak da kesin çözüm sunabilir. Bu noktada en büyük yardımcınız leke kremleri oluyor.

Aynı sefa, jojoba yağı, papatya ve meyan kökü ekstraktı içeriğiyle rakiplerinden ayrılan Sinoz Leke Kremi, ciltte zamanla oluşmuş lekelerden kurtulmanızı sağlıyor. Özellikle sivilce ve siyah noktalara karşı savaşaarak ciltte oluşan renk tonu farklılıklarının görünümünü azaltan bu krem, aradığınız çözümü sizlere sunabilir.