Saçlarınız Yeniden Canlansın!

0
118
Saçlarınız Yeniden Canlansın!

Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler, yanlış şampuan kullanımı ve gereken bakımı göstermediğimiz için saçlarınız yıpranır, cansız bir hal alarak kolay taranmaz ve dökülmeler başlayabilir. Vitamin eksiklikleri, yağlı ve düzensiz beslenme ile spor eksikliği de süreci oldukça olumsuz etkiler.

Bu sağlıksız görünümden kurtulabilmek için harekete geçmeli ve bir şeyler yapmalısınız. Bu süreçte anlatacağımız püf noktalarla saçlarınızı canlandırabilir, eski güzel görünümüne kavuşturabilirsiniz. Gelin bu önerileri birlikte inceleyelim…

  • Her duştan sonra saçlarınıza, diplerine soğuk su tutun, bu hücrelerin canlanmasını sağlayacaktır. Canlanan hücreler saçlarınızı güçlendirir ve sağlıklı uzamasını sağlar.
  • Saçlarınızı tararken bir elinizle tutup bir elinizle tarayın bu saçlarınızı daha kolay açmanızı sağlar ve taramadan kaynaklı kırılmaları önler.
  • Duşunuzu aldıktan sonra saçlarınızı dipten uçlara olmak sureti ile mutlaka kurutmalısınız. Diplerinize fön makinesini çok yakın tutmamalısınız. Aşırı sıcaklığa bağlı yıpranma göstermesini önlemek için bu önerimizi dinlemelisiniz
  • Isıtıcı ile işlem yapacağınız zaman direkt olarak en yüksek sıcaklığı açmamalısınız, 2 parçada uygulamalısınız. Önce orta sıcaklıkta saçınızın ısıya alışmasını sağlayın. Sonrasında istediğiniz sıcaklığa getirin ve işlemi tamamlayın.
  • Yaz aylarında havuza veya denize girerken mutlaka saç bonesi kullanmalısınız. Klordan ve deniz suyundan saçlarınızın etkilenmesini önler. Bilindiği gibi klor ve tuzlu su saçın sertleşmesine ve sonrasında kopmasına sebep olur.
  • Duşta saç bakımınızı yaparken mutlaka besleyici saç kremi ve şampuanı kullanmalısınız. Mümkünse hep aynı marka kullanın.
  • Saçlarınızı mümkün olduğunca çok sıkı bağlamayın ve topuz yapmayın. Bu modeller saçınızın hava almasını önleyeceği için kurumasına yol açar akabinde de kopma ve kırılmalar yaşanır.
  • Sprey, jöle, wax ve diğer sabitleyicilerden kaçınmalısınız, mutlaka kullanmanız gerekiyorsa içeriklerine dikkat etmelisiniz. İçeriğinde mutlaka saçınızı besleyecek maddeler bulunmalıdır.

Elbette bu püf noktaların yanında doğru şampuanı seçmeniz de çok önemli. Sinoz Şampuan; bu noktada sizlerin en büyük destekçisi olacak… İçeriğinde bulunan papatya, Provitamin B5, sarımsak, bitki özleri ve vitaminler sayesinde saçlarınız özlediğiniz parlaklığa kavuşarak sizleri yaza hazır hale getirecek. Sinoz Şampuan; kolay taranma, hızlı uzama, parlaklık, kepekten arınma ve saç kökünün güçlendirme özellikleriyle sağlıklı, güçlü ve dökülmeyen saçlar için doğru seçim olacaktır.