Baş Belası Kepekler !

0
75
Sinoz Saç Bakım Şampuanı
Sinoz Saç Bakım Şampuanı

Bir kadın için en güçlü silahı şüphesiz ki saçlarıdır. Bu silahın en büyük düşmanı ise kepekler. Baş belası kepekler nasıl oluşur ve engellemek için neler yapabiliriz gelin birlikte inceleyelim…

Saç derimiz yapısı gereği her an soyulmaya müsaittir. Her ne kadar bunu kendini yenilemek için yapsada ardında bıraktıkları; kepekler saçlarımız için mücadele etmemizi gerektiriyor.

Kepeklenme birçok kez hastalıkta olabileceği gibi görünmezden gelen sebeplere odaklanmak istedik.

Yoğun Stres Ve Şehir Hayatı

Vücudumuza dışarıdan müdahele öylesine fazla ki. Olabildiğince küçük kaçışlar gerçekleştirmek olmazsa olmaz. Ne kadar az stres o kadar az vücut problemi ve o kadar az kepek demek.

Doğru Besinler

Kepeklere karşı açtığınız savaşta b vitamini içeren tahıl gruplarını ve çinko içeren besin gruplarını beslenme düzeninize eklemeyi unutmayın.

Düzenli Tarama

Öncelikle saçlarınızı düzenli aralıklarla taramayı ihmal etmeyin. Saç derinizi hareketlendirecek ve ölü hücrelerden arınacaksınız.

Soğuyan Hava

Kış aylarıyla birlikte kepekle karşılaşma oranımızda artış görünür.Sebebi soğuğa karşı savunmamız kalan saç derisinin kuruyup nem değerini kaybederek dökülmelere sebep olmasıdır. Kışın dışarı çıktığınızda şapka kullanmakta ve besleyici bakım yağlarını belirli periodlarla uygulamakta fayda var.

Dozunda Ve Doğru Şampuan

Saça gerektiği dozda şampuan kullanmamak kirleri ve ölü deriyi arındırmanızı engelleyerek yağlanmaya sebep olacak ve bunun neticisinde kepeklerle karşı karşıya kalacaksanız. Sinoz Besleyici Bakım Şampuanı içeriğindeki çinko proteinler ile saç derinize derinlemesine bakım sağlayarak hakettiği nem değerlerini geri kazandırıyor.Özel bitkisel formülüyle saçlarınızı güçlendiren Sinoz Besleyici Bakım Kremi; saçlarınızın ışıldaması ve hacimli gözükmesi için yeniden yapılandırma dönemini başlatmaya hazır.