saç bakım

Saçlar bir kadının güzelliğinin tamamlayıcı, belki de en önemli unsurlarından bir tanesidir. Dolayısıyla da güzelliğinizin en önemli sırlarından bir tanesi doğru saç bakımı yapmaktan geçer. Saç bakımı, sağlıklı ve ışıltılı, göz dolduran saçlara sahip olmak isteyen kadınlar için hayati önem taşır. Bakım yapılmayan saçlar zamanla ışıltılarını ve dolgunluklarını kaybederen sönük bir hal alır.

Yaz aylarında güneşle birlikte deniz suyundan da kaynaklanan saçlardaki kırılmalar, soluklaşma ve nem oranının düşmesi, kışın ise soğuk havanın etkisiyle yıpranan saçlar düzenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Özellikle her gün yıkanan saç saçlar normalden daha fazla kırılmış ve yıpranmış olacaktır. Saçların doğal dengesinin de bozulmasına sebep olduğu için 2 günde bir saçlarınızı yıkamanız önerilmektedir.

Saç bakımı yapmak için doğru ürünü kullanmak hayati önem taşırken, evde yapabileceğiniz işlemler de elbette mavcut. Alternatif ve doğal çözüm isteyenler evde kendilerinin hazırladığı tamamen doğal ürünleri kullanabilirler. Doğada bulunan hiçbir şey size ve saçlarınıza zarar vermez. Şimdi birlikte saçlarınıza doğal bakım yapabileceğiniz saç maskelerinden ikisine göz atalım…

Zeytinyağlı Maske

Zeytinyağının beslenme ve bakım açısından birçok faydasının olduğunu biliyoruz. Aynı şekilde saç bakımı için de birçok faydası bulunan zeytinyağı, parlaklık ve canlılık kazandırmakla beraber saçların da uzamasını sağlayacaktır. Saçınızın uzunluğuna göre ortalama yarım su bardağı zeytinyağına 1 tane yumurtanın sarısını ekleyin ve oluşan maskeyi saçınıza sürün. Maskeyi sürdükten 30 dakika sonra saçlarınızı yıkayın. Eğer daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız yaklaşık 2 saat kadar beklemeniz daha iyi olacaktır.

Ballı Maske

Balın cilt sorunları için tedavi edici, pürüzsüzlük verici ve sivilceleri geçirici özelliklerinin olduğunu biliyoruz. Bugün ise saç bakımı için olan etkisini sizlere anlatacağız. Saçlarınızın parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayan yarım tatlı kaşığı balı 4 su bardağı sıcak su içerisinde eritene kadar karıştırın. Oluşan karışımı saçlarınızın dibine çok değdirmeden saçlarınızı yıkayın ve durulama yapmadan kurulayın. Aynaya baktığınızda saçlarınızın parladığını göreceksiniz.

Tüm bunlarla birlikte doğru şampuanı edinmek de sağlıklı saçlar için çok önemli. Bu noktada Sinoz Şampuan; içeriğinde bulunan ve her biri saçlarınız için birbirinden faydalı özelliklere sahip bitki özleri ve vitaminler sayesinde saçlarınızın daha parlak görünmesine, kolay taranmasına, kepeğin yok olmasına, hızlı uzamasına ve kolay şekil almasına yardımcı oluyor.

Özellikle sarımsak ve papatya özleriyle saçı besleyen ve diplerini yatıştıran Sinoz Şampuanı, nemli saça nazikçe masaj yaparak 1-2 dakika beklemeniz ve sonrasında durulayarak gerekirse tekrarlamanız yeterli.

1 YORUM