Saç Bakım Tüyoları

2
166
saç bakım
saç bakım

Şüphesiz ki bir kadının en çok önemsediği ve en güçlü silahları arasında ilk sırada saçları gelir. Hatta öyle ki tüm bakım ritüelimizde saçlar yine hep ilk sırayı üstlenir.Peki bu denli önemsediğimiz saçlarımıza yeterince özen gösterebiliyor muyuz ?

DOĞRU KOZMETİK DOĞRU BAKIM

Öncelikle saç bakımı için seçtiğimiz malzemelerin içeriğini dikkatlice incelemekte fayda var. Saçlara dolgunluk kazandırmak adına ağır kimyasallar ile formülüze edilen şampuan, krem ve yağlar saçlarda ve saç derisinde ciddi deformasyonlara sebep olmakta. Ayrıca bu ürünlerin uzun süre temasından kaçınmakta fayda var.

SAÇINI KURUTMA !

Alelacele evden çıkış, şekil verme ya da hacim kazandırma. Durum her ne olursa olsun çözüm saç kurutma makineleri ve havlular. Farkında olmadığımız bir yıpranış hikayesi daha. Saçlarımız ıslakken hasar görme oranı daha yüksektir. Havlu ve fönler ile elektriklenen saçlar kırılmaya mahkum kalıyor. Saçlarınızı açıp masaj yaparak nemini almak saç bakım için çok önemlidir .

SU SICAKLIĞINA DİKKAT

Duş alırken veya saçlarınızı yıkarken suyun çok sıcak olması saç diplerini ve saç uçlarını fazlasıyla yıpratır. Tercihiniz ılık sudan yanı olsun. Soğuğa dayanıklıyım derseniz ne mutlu. Soğuk suyun saç diplerini uyararak kan dolaşımını hızlandırdığını söylemek isteriz.

HER MEVSİM HER KOŞUL

Yazın fazla güneş kışınsa rüzgar ve yağmur. Her mevsim saç derimiz nem değerini kaybetmeye müsait. Bakımlı ve hacimli saçların sırrı ise yoğun nem. Dört mevsim saç diplerinizi ve derinizi nemlendirmek için doğru  ürün tercihi önem taşıyor. Sinoz Saç Bakım Şampuanı saçın ve saç derisinin ihtiyacı olan tüm bakım desteğini sağlarken daha hacimli ve ışıltılı saçlara giden yolun anahtarı.

2 YORUMLAR