RENK DEĞİŞTİRİYORUM!

0
53

Deri sürtünmesi, alınan darbeler ve epilasyon uygulamaları, bazı deodorantlar içerdiği kimyasal maddelerle, kullanılan kimi ilaçlar yan etki olarak, gerekli testlerden geçirilmeyen kozmetik ürünlerde cildimize zarar verirken, cilt kararmasına neden olabilir.

Ayrıca güneş altında fazlaca vakit geçirmek önce kızarıklıklara daha sonra kararmalara dönüşür.

Peki bu kararmalar kalıcı mı, tedavisi mümkün mü? Cilt kararmalarını aşmamız için ihtiyacımız olan maddeleri sıralıyoruz!  

E vitamini yağı

E vitamini yağı cilt kararmalarına ve renk değişimlerine oldukça iyi gelmektedir. Kan dolaşımını hızlandıran E vitamini yağı, cilt rengini eşitler ve cildi temizler. Kararan bölgenize masaj yaparak uyguladığınız E vitamini yağını 1 saat bekledikten sonra durulayın. Haftada 3 kere uygulayın.

Limon

Limon, en etkili cilt beyazlatıcılardan biridir. 1 limonu sıkıp bir pamuk yardımıyla kararan bölgeye uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra güzelce durulayın. Limon uygulamasını haftada 3 defa tekrar edin.

Süt

Özellikle koltukaltı bölgesinde oluşan kararmaların giderilmesinde süt büyük fayda sağlar. Kararan  bölgeye bir pamuk yardımı ile uyguladığınız sütü yarım saat sonra durulayın. Günlük olarak yapacağınız bu kürü birkaç hafta tekrarladığınızda cilt kararmalarının büyük ölçüde azaldığını göreceksiniz.

Doğal yöntemlerin haricinde, eşit bir ten rengi için Sinoz Beyazlatıcı Krem’i kullanabilirsiniz.  İçeriğindeki bitkisel aktifler ve vitaminlerle koltuk altı, diz ve dirseklerde kararmaların önüne geçerek tek ton bir cilde kavuşmanızı sağlar.

En önemlisinin ise uygulayacağınız karışımlarda ya da krem kullanımlarında düzenli olmak, sonuca varabilmek için önemli olduğunu unutmayın. 🙂