OLGUN CİLTLER İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

0
277

Yaşımızın ilerlemesiyle birlikte cildimizde çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Zamana karşı koyamayan cilt yıllar içerisinde kırışabilir, sarkabilir ve cildiniz lekelenebilir bu lekeler için makyaj teknikleri.

Bu durumda makyaj yapmak bir hayli komplike hale gelir.

Haydi gelin adım adım olgun ciltler için neler yapabiliriz inceleyelim.

DOĞRU RENKLİ KAPATICI !

Öncelikle iyi bir kapatıcıyla başlamak gerekiyor. Kapatıcı tercihiniz cildinizde bir doz daha koyu tonlardan yana olsun.Açık renkler lekelenmeleri ve yaşlılık çizgilerini daha da öne çıkarabilir.

Kapatıcı sonrasında likit fondöten desteği alınabilir. Bu işlem kırışılık ve çizgilerin azalmasını sağlar.

GÖZ ÇEVRESİNE DOĞRU MÜDAHALE

Yaşlılık belirtilerinin ön plana çıktığı en kritik bölge göz çevresi.Öncelikli olarak ten renginize yakın kapatıcıyı göz çevrenize de uygulamalısınız. Göz makyajı için toprak tonlarının gücünden faydalanılabilir. Far için mat tonlar tercih ederken, göz kaleminin vurgulayıcı etkisinden uzak durulmalı.

Gölgelendirici farlar ve kirpik jelleri ideal seçim olacaktır. Ya da dozunda rimel tercih edilebilir bu makyaj yöntemleri ile daha diri göz çevresine sahip olabilirsiniz.

DUDAK BÖLGESİ

Dudak bölgesi için dolgulanlaştırıcı uygulamalar üzerine yine mat görünümlü toprak ve şeftali ton uygulamaları tercih edilebilir.

LİFTİNG MAKE UP

Makyajda lifting uygulama teknikleriyle olgun görünüm elde ederken daha enerjik, dinlenmiş ve daha bakımlı bir görünüm elde edebilirsiniz.