MERHABA RÜZGAR!

0
94

Havaların kafasının karışık olduğu bu günlerde bir gün denize girmelik sıcak hava ile karşılanırken, ertesi gün donarak ne zaman yaz gelecek diye cümleler kurarken buluyoruz kendimizi…

Hava durumuna göre ne giyeceğimize karar verebiliyoruz ama cildimizin ne giyeceğine nasıl davranacığına maalesef karar veremiyoruz. Peki bu durum için neler yapabiliriz? Cildimizin nelere ihtiyacı var, derimiz neden bu süreçte pul pul dökülüyor? Hepsinin cevabını açıklıyorum ve size bir kaç öneride bulunacağım bunları hayatınıza adapte edin ve cildinizdeki değişime şahit olun.

Beslenme düzenimize dahil edeceğimiz ve çıkaracağımız ürünler nelermiş hadi bir göz atalım.

Merhaba!

Avokado

Avokado C ve E Vitaminleri ile mono doymamış yağlar bakımından zengin bir yiyecektir. Bu da cildinizin nemi hapsetmesine yardımcı olur. Kahvaltılarınızda, salatalarınızda bu mucizevi besine yer verin.

Niyasin

Cildinizin sağlığının ve neminin korunmasında niyasin önemli rol oynar. Niyasin eksikliği egzamaya yol açabilir. Egzama problemi olan kişilerin kaşıntılı, kırmızı ve kuru bir cildi vardır. Egzamaya yakalanma riskini azaltmak için yumurta, balık, et ve mısır gevreği gibi niyasin bakımından zengin gıdaları tüketebilirsiniz.

Elveda!

Alkol

Alkolün idrar söktürücü etkisi vardır. Yani vücudunuzun daha fazla idrar yaratmasına yol açarak normalden daha sık tuvalete gitmenize neden olur. Normalden daha fazla idrara çıkmak ise dehidrasyona yol açabilir. Bu sebeple eğer alkol tüketmeyi tercih ederseniz kaybettiğiniz sıvıyı yerine koyabilmek için bol bol su için.

Kafein

Kafein ancak çok fazla tüketildiğinde hafif bir idrar söktürücü etkisi olur. Bu sebeple kafeini tamamen kesmek zorunda olduğunuzu söyleyemeyiz ama günlük tüketim miktarına dikkat etmenizde fayda vardır. Kafein kahvede, çayda ve enerji içeceklerinde bulunmaktadır. Bu yüzden düşündüğünüzden daha fazla kafein tüketiyor olabilirsiniz. Çayı, kahveyi azaltmak, sigarayı bırakmak uzun dönemde yaşlanmanın cilde olan etkilerini önemli oranda geciktirecektir.

Bu besin maddelerine ek olarak bolca su tüketerek cildinizin bu geçiş dönemi için yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Sinoz Gündüz Bakım Kreminin sağladığı seramid desteği ile dış etkenlere karşı cildinizi korurken gün boyu yoğun nem desteğini de cildinize sağlayıp, sağlıklı bir beden ve cilde sahip olabilirsiniz.