MAKYAJ ÖNCESİ BAZ’IN ÖNEMİ

1
38

Çoğu kez kusurlarımızı yok etmek, daha iyi bir görünüm için makyaj malzemelerinin en iyi ve en pratik kurtarıcılar olduğunu düşünürüz. Özel günlerin ve hatta kendimizi daha iyi hissetmek için günlük rutinimizin dahi vazgeçilmezi onlar. Sundukları renkli görünümlerin ardında bıraktıkları ise kesinlikle vazgeçme sebebi!


Doğru makyaj malzemelerini seçmek, doğru uygulamalar yapmak ve doğru temizlik, doğru cilt bakımı gibi faktörler makyaj malzemelerinin olumsuz etkilerini en aza indirmeye destekçi olabiliyor. 
Makyaj malzemelerini kullanmadan önce ve kullanım sonrasında cildimizi koruma altına almak, iyi ve genç bir görünümün devamlılığı için oldukça önem taşıyor.


Kullanılan makyaj malzemeleri cilt üzerinde bulunan gözenekleri tıkayarak, cildin oksijenle olan temasını engelliyor ve nefes almayı güçleştiriyor.

Havayla temas edemeyen cilt, canlılığını ve enerjisini kaybederek zaman içerisinde solgun ve sağlıksız bir görünüme bürünüyor.

Cilt sağlığının bozulmasının yanı sıra, cilt görünümünüde olumsuz etkiyen makyaj malzemelerin en büyük kalıntısı, korkulu rüya haline bürünen cilt lekeleri.

Cilt şekerinin ardındaki sebepler, sandığımız gibi sadece doğal ve çevresel, hormonal faktörler değil; aynı zamanda tercihler ve alışkanlıklarda.


Kullandığımız makyaj malzemeleri kimyasal içerikleri ve tıkadıkları gözenekler sebebiyle cildin kendini yenileyememesi sonucunda cilt lekelerinin oluşumunu son derece tetiklemekte.

Kullanmak kadar temizlemenin de önem taşıdığı bu malzemelerin kalıntıları pigment bozukluklarına ya da ten rengi eşitsizliklerine sebep olabilmekte. 

Var olan lekelere karşı savaşmak, yenilerinin oluşumunu engellemek ve makyaj bazı olarak kullanabileceğiniz.; cilt bakımının kilit özelliklerini bünyesinde barındırın Sinoz Leke Kremi ile tanışmak için daha fazla vakit kaybetmeyin deriz.


Kolay emilen ve asla yağlılık hissi bırakmayan Sinoz Leke Kremi, içeriğinde bulunan Pentavitin desteği ile tüm gün süren onarıcı bakım etkisi sağlıyor. Sinoz Leke Kremi’nin esas etki alanı ise tabii ki lekeler. 


Konu başlığımızın çözüm noktası olan Sinoz Leke Kremi, baz olarak kullanıldığında var olan lekelerinizin yok olması için çalışırken, cildinizdeki renk eşitsizliklerini dengeleyerek tek ton bir görünüm sunuyor. Lokal lekelerin rengini giderek açan ve ten renginize eşitleyen Sinoz Leke Kremi ile zaman içerisinde cildinizi eşitlemeye ihtiyaç duymayacaksınız. 


Makyaja başlamadan yarım saat önce Sinoz Leke Kremi kullanarak leke oluşumuna karşı gardınızı alabilir, cildiniz için bir iyiliğe imza atabilirsiniz. Tüm gün besleyici, onarıcı ve dengeleyici bakımın tadını çıkarmak ise cabası…

1 YORUM