Leke Karşıtı En Etkili Doğal Maske

Güzel ve ışıltılı bir cilt bütün kadınların en büyük arzusudur. Ancak lekeler bu arzunun gerçekleşmesinin önündeki en önemli sorunlardan biridir. Peki, bu lekeler nasıl oluşuyor ve kurtulmak mümkün müdür? Doğru maske nasıl yapılır?

Çeşitli dış etkenler kaynaklı pigment bozukluğundan ötürü oluşan lekelerden çeşitli ürün ve maskelerle kurtulmak ve de oluşumlarını engellemek elbette mümkün. Bu noktada önceki yazılarımızda verdiğimiz ürün örneklerine ek olarak sizlerle doğal ve etkili bir maske tarifi paylaşacağız.

Bir tatlı kaşığı karbonat, bir kaşık vazelin, bir yumurta kabuğu (toz haline getirilecek), orta boy patatesin yarısının suyu.

Bütün bu malzemeler bir cam kasede karıştırılır, maske şeklinde yüze sürülür. 25 dakika bekletilir, sonrasında ovularak çıkarılır. Sonrasında güneş kremi sürülür. Bir patates rendelenir. İçine bir kaşık bal, bir kaşık yoğurt karıştırılır.

Yüze sürülür ve 15 dakika bekletilir. Gül suyuyla silinir. Sonrasında güneş kremi sürülür. Hızlı etkisini sizler de kısa sürede göreceksiniz…

1 YORUM