KOLAJEN NEDİR NE DEĞİLDİR?

0
35
kolajen ile gençleşmek
kolajen ile gençleşmek

Gelip geçici bir kozmetik trendi mi yoksa bilimsel gerçek mi? Bu iki soru son yıllarda kendine önemli yer edinen kolajen için soruluyor.

Kolajen nedir ne değildir? Sizler için derledik.

Kolajen vücudumuzun yapı iskeletinin en önemli parçalarından. Ve vücutta en çok bulunan proteindir.

Kolajen birçok farklı tipi ile birçok farklı amaca hizmet ediyor. Deri, kemik, cilt, kas, tendon doku ve sindirim sistemi gibi.

Temel görevi cildin bağ dokusunu geliştimek olan kolajen, cilt için oldukça büyük öneme sahip.

Cildin orta tabakalarında %70 oranında bulunan kolajen, cildin  daha sıkı, elastik ve nemli bir yapıya sahip olmasını belirleyen ana oyuncu.

İlerleyen yaş, yaşam koşulları ve alışkanlıklar, çevresel faktörler cildin yapısının bozulmasına ve kolajen üretim oranının düşmesine sebep olabiliyor.

İşte tamda bu noktada kolajen takviyesi kaçınılmaz oluyor.

Yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki; düzenli kulanımda kolajen takviyesi 8.haftadan itibaren ciltte gözle görülen değişimleri tetikliyor.

Araştırmaya katılan kadınlar, deney süresince ciltlerindeki elastikiyetin arttığını ve kırışıklıkların açılarak dolgunlaştığını söylüyor.

Kolajen seçimide tabii ki bir hayli önemli konu.

Birçok formu bulunan kolajenin en etkili yolu moleküllere ayrılmış olan hidrolize kolajenler. Yani sıvı olarak tüketilebilen tüp ya da kapsüller.

Neden mi?

Hap olarak tüketilen kolajenler önce sindirilmeyi ve sonrada ayrışmayı beklerler. Bu sürede hem kendisinin etki gücü hemde etki süresi azalır. Likit formlu kolajenlerde ise emilim daha kolaydır ve hidrolize pepdit formu daha etkilidir.

10 yılı aşkın süredir dermokozmetik sektöründe faaliyet gösteren Sinoz, içten gelen güzellik mottosuyla tüketilebilir kozmetik alanına bir adım attı. 

Likit formlarda hazırladığı Sinoz Balık Kolajeni ile etki sürecini ve gücünü arttıran marka cilt bakımına ve güzelliğine yeni yorum getiriyor.

Sıradan bir kolajenin aksine, balık kolajeni ile tasarlanan 40ml’lik likit tüpler 10.000mg’lık güce sahip. bunun yanı sıra Sinoz Balık Kolajeni, sağlıklı bir cildin ihtiyacı olan tüm karmayı içinde barındırıyor. 

Sinoz Balık Kolajeni, Hyalüronik asit, C vitamini, E vitamini, Biotin ile kusursuz, esnek, canlı ve kırışıksız bir cildin habercisi.