Kış Lekelerine Çözüm

6
100
kış lekelerine çözüm
kış lekelerine çözüm

Kış geldi! Kışın gelmesi ile beraber kış tatili planları da yapılmaya başlandı. Yeni yılda kendinize bir kış tatili hediye ettiyseniz işte size kar keyfinizi bozmamanız için öneriler…

Su içmeyi unutmayın.

Hidrasyon kışın da çok önemli. Yüksek irtifada ve soğuk havada bol su içmeye özen gösterin. Kafeinli içecekleri ve alkolü çok tüketmek kar üzerindeki performansınızı kötü etkileyecektir ve leke oluşumuna yol açacaktır kış lekeleri soğuktan oluştuğu için cilde daha derin sinecektir.

Katmanlar Halinde Giyinin.

Kayak pistlerindeki soğuk dışarıda hissettiğimiz soğuğun neredeyse üç katı. Bu sebeple cildinizi korumanız gerekiyor. Giysilerin en iyi yalıtımı sağlaması ise kuru ve sıcak kalmanızı sağlayacaktır.

Pistte Çıkmadan Esneyin.

Hayatınızda spor var ise pistteki performansınız da artacaktır. Kasılmaların ve sakatlanmaların önüne geçmek için sabah antremanınızı yapıp, esneyerek güne ve kaymaya başlayın.

Cildinizi koruyun.

Soğuk ve rüzgar cildi kurutup, güneş yanağına benzeyen kızarıklıklar oluşturur. Güneşin zararlı etkilerinin daha çabuk ulaşılabildiği dağlarda cildinizi korumanız için açıkta kalan bölgelerinize güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin.

Karın ve güneşin yüzünüzde yaratabileceği lekelenmelerin tedavisinde ise Sinoz Leke Kremini cilt bakım rutininize ekleyerek, leke etkilerini azaltın.

6 YORUMLAR