Kış Aylarında Güneş Kremi Kullanmak

0
49
Kış aylarında güneş kremi
Kış aylarında güneş kremi

Kış aylarında kullanımı azalan güneş kremleri, şimdi açıklayacağımız nedenlerden kaynaklı, bu aylarda da kullanımına devam edilmesi gerektiğini sizlere açıklık getirecektir.

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınları tabi ki daha fazla hissedilir mevsimsel olarak bu normaldir ve yaz aylarında güneş lekelerinin oluşmasını önlemek için güneş kremleri aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Peki kış aylarında güneş kremi kullanmalı mı? sorusuna gelecek olursak cevabı evettir.

Kış aylarında özellikle karlı ve ayaz bulunan günlerde güneşin UVA ve UVB ışınları keskin bir şekilde cilde temas etmektedir. Soğuk yanığı olarak adlandırılan bu durum cildin kararmasına ve tahriş olmasına neden olmaktadır.

Yılın her zamanında güneş kremi kullanmak sadece sizleri zararlı ışınlardan korumaz aynı zamanda cildin nemli kalmasını kuruyup çatlamasında, tahriş olmasında bir kalkan görevi görecektir.

Sinoz güneş koruyucu ürünler ile sizlerde kendi cilt tipinize uygun güneş kremlerinden birine sahip olabilirsiniz.

En çok kullanılan ve müşteri değerlendirmesinde yüksek memnuniyet oranına sahip Sinoz lekeli ciltlere özel aydınlatıcı yüz güneş kremi ile yüzünüzde oluşacak lekelenmelerin önüne geçebilirsiniz. Spf50+ koruma kalkalı diğer güneş kremlerimizi keşfetmek için güneş koruyucu kategorisini incelemeniz gerekmektedir.