KIŞ DÖNEMİNDE CİLT BAKIMI

0
122
Kış aylarında cilt bakımı
Kış aylarında cilt bakımı

Soğuyan havayla birlikte cildimiz kendini savunma altına alarak cilt altındaki yağ dokusunun üretimini hızlandırır. Bu durum sonucunda ise cilt üzerinde istenmeyen görünümler oluşturabilir. Tıpkı sivilceler ve siyah noktalar gibi.

Bu sebepten, kış aylarında sebum dengesini kontrol altına almak adına daha hassas olunmalı. Peki neler yapmalı dersiniz ?

Savunmaya geçen cilt yağ üretimi yapmasına karşın dış dokusunda çevresel faktörler sebebiyle kuruma meydana gelir. Sadece mevsimi değil önümüzdeki yıllarıda düşünerek cildimize yoğun nem desteği sağlamamız gerektiğini unutmamakta fayda var.

Kış aylarında daha fazla kapalı ortamda bulunmak, havasızlık ve klima filtreleri gibi unsurlar sebebiyle cilt kolay yağlanır hale gelerek kirlenmekte ve siyah nokta oluşumuna zemin hazırlamakta. Bu durumun önüne geçebilmek adına cildi derinlemesine arındırmak altın kural.

Diğer mevsimlere oranla kışın daha savunmasız kalan cilt bu dönemde yoğun bakım altına alınmalı. Bu bakım sürecinin daha etkili olması adına doğru ürünlerin tercihi önem taşıyor.

Sinoz arındırıcı kil maskesi’nin içeriğindeki kil özleriyle cildinizi derinlemesine arındırarak yağlanmayı en aza indirirken salatalık ve aloavera ozlerıyle kışın yıpratıcı havasına karşı savunma oluşturabilirsiniz.

Sinoz’un en yeni ürünleri altın sabun ve altın göz çevresi serum ile cildinize değer katın ürünleri incelemek için www.sinoz.com.tr adresine uğrayınız