kirpik perması

Devamlı rimel sürme ya da ürün kullanma derdinden sıkılan kadınlar için son dönemde yükselen bir trend var: Kirpik perması…

Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir. Kirpik perması özel perma makaraları, perma maşaları ve perma makası ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir ve yaklaşık 45 dakika süren bir işlem. Isı kullanılarak veya kirpiklere kalıcı şekil verebilen kimyasal maddeler yardımıyla şekil değişimi yapabilen bir kirpik bakımı yöntemi olan kirpik perması ile kalıcı sonuç almak mümkün.  Kirpiklerin 90 günlük bir dönemde dökülmesi ve yenilerinin çıkması sebebiyle kirpik permasının 2-3 ayda bir tekrarlanması gerekiyor.

Kirpiklerin göz kapağı mukozası gibi vücudun dış etkilere bir hayli duyarlı bir bölgesine yakın olmasından dolayı bu konuda uzman kişiler tarafından işlemin gerçekleştirilmesinde yarar vardır.

Kirpik perması nasıl yapılır?

  • Yaklaşık 45 dakika süren kirpik perması işleminde, kirpikleriniz uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak solüsyon uygulanır.
  • İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur.
  • Kirpik perması işlemi mutlaka konuyla ilgili eğitim almış bir uzman tarafından uygulanmalıdır.
  • Kirpik bigudisi, kirpik boyuna uygun seçilmez ise kirpikler gereğinden çok fazla kıvrık ya da çok az kıvrık olabilir.
  • Kirpiklerin bigudiye tutturulması işlemi tek tek ve özenle yapılmalıdır.

Hangi kirpiklere yapılır ve bakımı nasıl olmalı?

Şayet kirpikleriniz açık renk ise kirpik perması işlemi esnasında kirpik boyama işleminin de yapılması gereklidir. Aksi halde göz kapağınıza paralel olmasına rağmen, açık renkli oldukları için kirpikleriniz yine fark edilmeyebilir.

Kirpik perması işleminden sonra düzenli olarak kirpik besleyici kullanmalısınız. Kirpik köklerini güçlendirerek kirpiklerin dökülmesini doğal sürecine göre yavaşlatacak olan besleyici kullanımı, kirpiklerinizin uzun süre kıvrık kalmasını da sağlayacağı için kirpiklerinize yeniden âşık olmanızı sağlayacaktır.

Hacimli kirpikler için ürün tavsiyesi…

Kirpik permasını anlattıktan sonra şimdi gelelim kaş ve kirpikler için en etkili ürüne… Sinoz Kaş ve Kirpik Serumu piyasadaki bir çok üründen sıyrılmayı başarıyor. Yenilenen fırçası ve iki katına çıkan hacmi ile bakımlı olmayı seven kadınların beğenisini kazanan bu ürünle hacimli ve dikkat çekici kirpiklere kısa sürede kavuşmak mümkün. İçeriğindeki atkestanesi ekstresi, F ve B7 vitaminleri sayesinde kısa kirpikleri uzatırken cılız olanları güçlendirip gürleştiren Sinoz Kaş ve Kirpik Serumu, bakışlarınızı güzelleştirmek için en doğru ve avantajlı ürün olarak gözüküyor…

1 YORUM