Kim Korkar Selülitten!

0
113
Kim Korkar Selülitten!

Selülit kadınların yüzde 90’ında görülen bir sorundur. Halk arasında kilolu insanlarda görüldüğüne dair düşünceler yaygınsa da, selülit zayıf kadınlarda da sıkça görülmektedir. Çünkü selülitin oluşma sebebi sadece yağlanma veya kilo alma değildir. Vücudumuz belli bir denge çerçevesinde yaşamını sürdürür. Bu dengeler bozulmaya başladığında da dışarıya sinyaller verir. Nasıl ki yüzümüzde yağ salgısı artınca sivilceler ve siyah noktalar oluşur, vücudumuzun da dolaşım sistemi bozulmaya başladığında özellikle kalça ve basen bölgesinde, diz kapakları etrafında ve daha nadir de olsa kolların üstü ve karın bölgesinde selülit görünümü oluşur. Dört farklı selülit oluşumu vardır. Bunlar:

1. Grup: Normal zamanda görünümde herhangi bir deformasyon yoktur. Deri 2 elin arasında alınıp sıkıldığında düzensiz görünüm oluşur.

2. Grup: Deri sıkıştırılmadığında bile düzensiz cilt dokusu görünümü vardır. Ancak yatınca veya bacağı gerince görüntü azalır.

3. Grup: Görünümde ciddi anlamda dalgalanmalar vardır. Isı kaybı ve hafif ağrılar bu görünüme eşlik eder. Kılcal damarlarda çatlamalar görülebilir.

4. Grup: Selülitli bölgede ciddi doku hasarları görülür. Cilt sünger gibi görünür ve sıkılık kaybından dolayı sarkmalar başlamıştır.

İlk 2 grup düzenli beslenme, egzersiz ve dışarıdan uygulanacak krem ve vitamin desteklerine olumlu yanıt verecektir. Ancak 3. ve 4. seviyedeki oluşumlar için bütün bunların yanında medikal tedaviler de uygulanması gerekir. Bu noktada en etkili ürünlerden biri Sinoz Çatlak Kremi’dir.

Sinoz çatlak kremi özellikle hamilelik sonrası,  kilo alıp verme, ergenlik döneminde büyüme bağlı oluşan çatlaklar için cildin kaybettiği elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olur. Çatlaklar henüz tam oluşmadan ileriki zamanlarda meydana gelebilecek çatlakların oluşumunu engellemeye fayda sağlar.

Kalça, basen, bacak ve göbek bölgesindeki izler, çatlaklar ve selülitlerin giderilmesi için geliştirilen Sinoz Çatlak Kremi; düzenli kullanımlarınızda en önemli destekçilerinizden biri olacaktır. İçeriğindeki Goji berry Ekstraktı, Kakao yağı, Biberiye yağı, Aynı sefa yağı, Jojoba yağı, Meyan kökü ekstrakt size aradığınız çözümü sunacaktır. Uygulama yapmak istediğiniz bölgeye günde bir kere avuç içinizle masaj yaparak cilt tarafından iyice emilene kadar uygulamanız yeterlidir.