kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj, cilt yüzeyine, makyajın sık kullanılan ve doğal görünebilecek haliyle işlenmesinden oluşan ve lokal anesteziyle uygulanan medikal bir işlemdir.

Kalıcı makyaj yaptıracak olan kişilerin cilt tipini, kaş, dudak yapısını inceleyen uzmanlar, kişiye özel uygulamalar yaparak tek tip işlemin önüne geçer ve doğal bir sonuç elde eder.

Kalıcı makyaj bütün olarak yapıldığı gibi sadece belli bölgeye de uygulanabiliyor. Özellikle kalıcı eyeliner uygulaması en çok tercih edilenlerden. Zira uzun süren, büyük bir titizlik isteyen eyeliner sürme işlemi kısa sürede uzman eller tarafından yapılarak hanımların bakım süresini kısaltıyor.

Çalışan kadınların kurtarıcı bu işlem daima güzel ve bakımlı görünmeyi sağlıyor.

Kalıcı makyaj ve benzeri tüm uygulamalarda yüzdeki kusurları kapatıp, daha ideal bir görüntü yakalamak nihai amaç olsa da işlemin ana ekseninde “doğal görüntü” bulunuyor. Doğal güzelliği mikro işlemlerle öne çıkaran uygulamalar sonucunda kişi daha net bir görünüme kavuşurken aynı zamanda yaptırdığı bakım sayesinde ciltteki kötü etkileri gidererek sağlıklı bir cilde kavuşuyor.

Yalnızca, kaş, göz ve dudaklara uygulanan kalıcı makyaj yöntemi, aynı zamanda bir takım hastalıklar sonucu meydana gelen sorunları çözmek için de kullanılabiliyor. Kalıcı kaş makyajı, kalıcı makyajlar arasında en çok tercih edileni haline gelmiştir.

Seyrek kaşlar, dudaklardaki minik şekil bozuklukları, dökülen kaşlar, kötü görünümlü dudaklar ve daha birçok güzellik sorunu yenilenen sistemler ve deneyimli eller ile anında müdahale edilerek eskisinden daha güzel hale getirilmesi maksadıyla kullanılan bu yöntem, kavuşulan yeni görünümle birlikte ruh halini de tazeliyor.

Özellikle son bir kaç yıldır, kaşların yüzümüzde ve ifademizde ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlar olduk. Kaşlarımız yüz ifademizi daha da netleştirdiği için öncelikli olarak kaşımızı şekillendirerek, kaş boşluklarımızın doldurulması gerekebiliyor.

Kalıcı makyaj deri altına anti alerjik bir boya maddesinin enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. Eğer dudaklarınızda hafifçe belirgin bir çerçeve yaratmak ve dudaklarınızı biraz daha dolgun göstermek istiyorsanız dudak çerçevenizi kalıcı makyaj yöntemiyle belirginleştirebilirsiniz. 3 ila 5 yıl arasında kalıcılık gösteren bu yöntem, uygulanan bölgeye göre ara dönemlerde gidip yeniden rötuş gerektirebilir.

Sinoz en yeni ürünleri altın sabun ve altın göz çevresi serumu tıklayarak deneyimleyebilirsiniz