Hassas Ciltler İçin Temizlik!

0
16
cilt temizleme
cilt temizleme

“Hassas bir cilde sahip olmanın zorluklarını sadece bi başka hassas cilde sahip olanlar anlar!”

Bugün duyduğum bir cümle ile karşınızdayım. Hassas cilde sahip biri olarak toplanın, cildimize nasıl bakacağımızı konuşacağız! 🙂

Dışarısı soğuk, kar tekrar aramızda. Biraz karın tadını çıkartmak için dışarı çıktığımızda yanaklarımızdaki kızarıklığı geçirmek için gerçekten zamana ve ona uygun ürünlere ihtiyacımız var demektir.

Hassas ciltler için özel olarak geliştirilen ürünler cilt bakım rutininizin bir parçası olmalıdır. Öncelikle herkesin önerdiği her cilt tipine uygun ürünlere para harcamayı bırakarak işe başlamalıyız.

Elinizdeki ürünlere bir bakın, eleyin ve gerçekten cildinizin ihtiyacı olanı ona vermek için harekete geçin.

Cildinizin İhtiyacı Nedir?

Öncelikte cildinizi nazikçe temizleyen bir temizleme ürününe ihtiyacınız var. 

Hassas cildinizi yatıştıracak, kızarıklık kabarıklık gibi sorunları hızlı bir şekilde giderecek ve nem sağlayacak bir krem olmazsa olmazınız.

Cilt bakımında bildiğimiz bir şey varki temizlemek ve nemlendirmek sadece yeterli değildir. Cildin gerçek bir arınmaya ihtiyacı bulunur ve bunu sağlayacak ürünlerden biri de kullanılan toniktir.

Fakat biliyoruz ki toniklerini içerisinde hassas bir cildin en son isteyeceği şey alkol bulunur!

Alkol hassas olan cildi daha da hassaslaştırır ve kurumasına sebep olur. Özellikle hassas ciltlerin kullanımına uygun yeni bir ürün olan Sinoz Arındırıcı Tonik, içeriğindeki aloe vera özleri ile cildin hassasiyetine karşı durarlıdır ve alkol içermez. Gözenekleri derinlemesine temizleyen yapısı ile cildin nefes almasını sağlar.