Hamilelikte Cildimi Nasıl Koruyacağım?

3
111
hamilelik cilt bakım
hamilelik cilt bakım

Kadınların psikolojik ve hormonal olarak birçok değişiklik yaşadığı hamilelik döneminde ciltlerinde de birçok değişim görülür. Hamilelik döneminde cilt bakımı için neler yapılabilir, nelere dikkat etmek gerekir bir göz atalım. 

– Her gün ılık duş alınmalıdır. Hormonlarla beraber artan cilt salgıları ile birlikte terleme fazla olacaktır. Her gün ılık duş alarak terlemenin azaltılması sağlanabilir. Böylece isilik ve pişikten korunabilirsiniz.

– Losyonlar bu süreçte daha dikkatli kullanılmalıdır. İçerikleri okunmalı, doktora her bir ürün için danışılmalıdır.

– Cilt bakımlarınızda doktorunuzun önerisi ile doğal içerikli ürünlere ya da direk doğal ürünlere yönelebilirsiniz. Badem yağı, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı cildinizi nemlendirmek için size yeterli olacaktır.

– Makyaj ürünlerine dikkat edilmesi gerekir. Tüm yüzü kaplayan, nefes almasını engelleyen ürünler kullanılmamalıdır. Bu ürünlerin içerikleri zararlı olabilir. 

– Yediğiniz yiyeceklerin de hem sizin hem de bebeğinizin sağlığını etkilediği bilinciyle, hem beslenmenize dikkat edip hem de cilt bakımınıza dikkat edebilirsiniz. 

– Cildinizde oluşacak çatlaklar için tatlı badem yağından, E vitamini içeren bitkisel ürünlerden yararlanabilirsiniz. – Cildinizde hamilelik döneminde kararmalar oluşabilir. Hormonal değişiklikler, yüzde oluşan lekeler ile birlikte koltuk altı, bikini bölgesi, diz ve dirseklerinizde de bölgesel kararmaları meydana getirebilir. Hamilelik sürecinden sonra bu kararmaları yok etmek için Sinoz Beyazlaştırıcı Kremi kullanabilirsiniz. Krem içeriğinde bulunan özel bitkisel formül ile düzenli kullanımda kararmaların önüne geçmenizi sağlayacaktır.

3 YORUMLAR