Hamilelikte de Esnekliğinizi Koruyun, Çatlak Oluşumunu Engelleyin!

1
416

Hamilelik döneminde anne adayları duygusal ve fiziksel olarak birçok değişim yaşar. Hamilelik ilerledikçe cilt dokusu gerilir ve ciltte çatlaklar oluşur. Peki anne adayları bir anda oluşan çatlaklara karşı nasıl önlemler alabilir, hadi gelin birlikte inceleyelim.

Çatlak nasıl oluşur?

Gebelik çatlakları ince pembe çizgilerdir. Bazı kadınlarda çok az gözükebilirken bazı kadınlarda aşırı gerginliğe sebep olabilir. Gebelik çatlakları vucüdun cilde göre daha hızlı büyümesinden cildin ise bu büyümeye yetişememesinden kaynaklanır. Elastik liflerde kırılma oluşması ile birlikte çatlaklar oluşur. En sık karında, göğüslerde ve üst bacaklarda çatlaklar oluşur. 

Çatlak oluşumunu engellemek için neler yapmak gerekir?

Dengeli ve yavaş kilo almak almak çatlak oluşmaması için önemlidir.

Cilt her zaman kremler ile nemlendirilmelidir. 

Sıvı alımı artırılmalı, içeriden destek ile vücut nemli tutulmalıdır.

Çatlakların önlenmesi ve cildin nemli tutulmasında Sinoz Çatlak Önleyici Krem’in desteği alınabilir. İçeriğindeki shea ve kayısı çekirdeği yağları ile cildin ihtiyacı olan nem desteğini sağlarken, allantoin ve soğan özleriyle ciltte onarıcı etki yaratan Sinoz Çatlak Önleyici Kremi sadece hamilelik döneminde değil ani kilo değişimleri ve selülit oluşumuna karşı da kullanabilirsiniz.