D Vitamini Depolarını Doldurun!

0
12
cilt icin d vitamini
cilt icin d vitamini

D vitamininin en büyük kaynağı güneş!

D vitamini eksikliği ise dünyanın ortak sorunu. Şu an soğuk havalarda yüzünü az göstermiş olsa da önümüz bahar! D vitaminini doğru şekilde nasıl depolayacağız hadi beraber bakalım.

Baharla birlikte sokaklara çıkalım!

Hepimiz onu özlediğimizi itiraf edelim. Güneş sakladığı yüzünü bize göstermek için gün saymaya başladı. Açık havada daha çok vakit geçirecek, güneşi iliklerimize kadar hissedeceğiz.

Bunu yaparken kışın iyice azalan D vitaminini ise ilk çıkan güneşle beraber toplamaya başlamalıyız. Ülkemizde de sık sık karşılaşılan hastalıklardan biridir D vitamini eksikliği.

D vitamini nedir?

D vitamini vücudun yapamadığı, dışarıdan almak zorunda olduğumuz önemli vitaminlerden biri.

Vücut için önemi nedir?

Kemikler! İlk akla gelen kemik sağlığımız oluyor. Özellikle çocukluk çağında önemli bir yere sahip olan D vitamini, eksikliğinde kemik bozukluklarını da beraberinde getirebilir.

Yetişkinlerde ise kas güçsüzlüğü, yorgunluk, kronik hastalıkların kötüleşmesi ve bazı kanserlerin oluşmasına neden olabiliyor.

D vitamini eksikliğini doğal yoldan giderebilir miyiz?

Güneş ile D vitamini eksikliğini giderebiliriz. Bunun için ise dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Güneş ile cildin direkt teması olması gerekiyor.

Açık havaya çıkmalıyız. Bunun için ise belirli bir saat aralığımız bulunuyor. Sabah 08.00-10.00 arası güneş koruyucusu sürmeden 15 dakika güneşte durmak D vitamini sentezlemesi için yeterli oluyor.

Aman dikkat! Güneşin çok yakıcı olduğu zamanlarda güneş koruyucusuz çıkmak ise lekelenmelere sebep olabilir. Güneş lekeleri direk güneş sonrası oluşup, giderilmesi emek isteyen bir süreç olduğu için saatlere dikkat ediniz.

“Güneş lekelerim var!” dediğinizi duyar gibiyiz. Bunun için ise güneşe kavuşmadan bir adım atmanız gerekiyor. Sinoz Leke Kremini kullanmaya bugün siparişinizi vererek başlayabilirsiniz. Güneşin yarattığı lekeleri düzenli kullanım sonucu ortadan kaldıran Sinoz leke kremi ile bahara hazır olun! 🙂