gözenek sıkılaştırma

Cildinizdeki geniş gözenekler cildin görünümünü olumsuz yönde etkiler. Ayrıca, yağ ve kir birikimi için uygun ortam sağlar. Sivilce, siyah nokta ve yağ bezesi oluşumunu artırır. Cilt gözenekleri kalıtsal olarak geniş olabilir ancak güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak gibi çevresel faktörler nedeniyle de genişleyebilir. İşte cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırıp, hayalinizdeki cilde kavuşmanız için evde hazırlayabileceğiniz pratik bir tarif…

2 adet büyük boy yumurtayı bir kabın içine kırın ve iyice çırpın. Çırpılmış yumurtaların üzerine 2 yemek kaşığı un ilave edip tekrar çırpın ve bir kenarda bekletin. Bir küçük salatalığı soyun ve küçük parçalara bölün. Ardından minik parçalara bölmüş olduğunuz salatalıkları blendara atıp salatalıklar pürüzsüz hale gelinceye kadar blenderı çalıştırın. Son olarak yumurta ile un karışımınızı, püre haline gelmiş salatalıkların üzerine ilave edin ve tüm malzemeler tam olarak karışına kadar blenderi çalıştırın.

Maskeyi hemen yüzünüze uygulayın ve artanı atın. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. En iyi sonuçlar için her yeni uygulamada taze maske hazırlayın. Bu maskede kullanmış olduğunuz salatalık cilde ferahlık ve serinlik verirken, un büyük gözeneklere neden olabilecek fazla yağı emer ve yumurta da cildi besleyip sıkılaştırır.

Ancak doğal yöntemlerin yanında daha hızlı ve etkili yöntemse doğru dermo kozmetik ürünü kullanmak… Piyasada cildi sıkılaştırıcı, anti aging özellikli bir çok ürün bulunsa da Sinoz onların arasında bir adım öne çıkıyor…

Doğal botoks etkisi denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden olan Sinoz Mavi Anemon Çiçeği Kremi, cilde nüfuz ederek bakım yaparken, sıkı pürüzsüz ve kırışıksız bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Hem ince hem de derin kırışıklıklara karşı mavi anemon çiçeğinden elde edilen yağlar ve E vitamini ile savaşan Sinoz Mavi Anemon Çiçeği Kremi, düzenli kullanıldığında pürüzsüz, ipeksi ve duru bir görünüm kazanmanıza yardımcı oluyor.