göz makyajı

Vücudumuzun en hassas organlarından olan gözler, makyaj sebebiyle en çok kimyasal etkenlere maruz kalan organların başında yer alıyor. Bu yüzden göz sağlığı üzerinde durulması gereken çok önemli bir konu…

Göz kapaklarına düzenli olarak uygulanan makyaj ürünleri, eğer temiz değilse veya tarihi geçmiş ise göz kapakları ve gözlerde ciddi problemler oluşmasına yol açabiliyor. Tarihi geçen veya zamanında temizlenmeyen maskara gibi ürünler, göz kapaklarının üzerindeki yağ üretimine yardımcı olan gözenekleri tıkayarak gözlerde kızarıklık, kuruluk veya iritasyon gibi rahatsızlıklar oluşmasına sebep oluyor.

Makyaj malzemelerinin paylaşılması da enfeksiyon bulaşması gibi ciddi problemlere yol açıyor. Maskaralar aynı diş fırçaları gibi bakterileri taşıyor ve istenmeyen enfeksiyonlar oluşmasına sebep oluyor. Gözdeki makyajı çıkarırken kullanılan ürünlerin kalitesi de enfeksiyon riskini elimine etme konusunda büyük rol oynuyor. Gözlerde kızarıklık, rahatsızlık hissi ve enfeksiyona varabilecek sonuçlar doğmaması adına, makyaj temizlik ürünlerinin de doğru seçilmesi gerekiyor.

Bu noktada Sinoz Yüz Temizleme Jeli sizin için en uygun ürün olabilir… Dış etkenlerle tıkanan ve canlılığını kaybeden ciltleri derinlemesine temizlemeyen salatalık özlü bu jel; cildinizi kir, yağ ve makyaj kalıntılarından arındırarak eski canlılığını geri kazanmanızı sağlıyor.

Tüm cilt tipleri için uygun olarak üretilen Sinoz Yüz Temizleme Jeli, özellikle en hassas bölge olan göz çevresinde cilde derinlemesine işleyerek makyaj kalıntılarını yok ediyor. Kozmogo olarak makyaj temizliğinde Sinoz’u öneriyoruz….

1 YORUM