yaz kozmetiği

Makyaj her kadın için sihirli değnek görevi görür. Kusurları kapatırken, güzelliğimizi vurgulamamıza yardım eden teknik aynı zamanda bize özgüven verir, modumuzu yükseltir! Sana ilham verecek 5 havalı makyaj önerisini senin için derledik.

Kırmızı ruj & eyeliner

Makyajın bu zamansız ikilisinin ne  den havalı bir tercih olacağını anlatmaya gerek dahi yok! Bu ’Hollywood makyajı’ her kadına çok yakışıyor. Tek yapman gereken kırmızının doğru tonunu bulmak ve öncesinde kusursuz bir ten makyajını tamamlamak.

Buğulu gözler & nude dudaklar

Bir diğer ’altın kombinasyon’ nude dudaklar ve ikonik buğulu bakışlar. Bu gösterişli makyaj akşam gezmeleri için harika bir tercih. Ten rengine uygun bir ruj rengi seçtiğinden emin ol.

Porselen ten & koyu rujlar

Bu makyaj, odağı dudaklarına taşıyacak. Bu yüzden porselen ten makyajın son derece önemli. Sezonun trend renklerini tercih edebilirsin, şarap rengi, koyu bordo, kahverengi veya koyu mor… Göz makyajını ise es geçmen gerekecek.

Kahve far & mercan dudaklar                      

Bu makyajın avantajı hem günlük hem gece kullanıma uygun olması! Ancak kahve far uygularken dikkatli olmalısın, aksi takdirde yorgun bir görünüm yakalayabilirsin. Mercan rujun enerjisi, kahve farın ağırlığını dengeleyecektir!

Bordo ruj & bronz far

Ruju uygularken dudaklarının doğal çizgisine sadık kalman önemli. Fara gelince, istediğin altın tonunu seç, göz kapaklarına uygula. Bu kadar basit.