Göz Çevrenizle Birlikte Gençleşin

0
99
göz çevresi ile gençleşin

Göz çevresi yorgunluğunuzu, yılların etkisini ve uyku düzeninizi yansıtan bir ayna gibidir. Bu çevrede yer alan olumsuzluklar sizi göründüğünüzden yaşlı gösterebilir ve estetik görünümünüze gölge düşürebilir. Göz çevrenizdeki cilt, elastikiyetini kaybettikçe kırışıklıklar daha kalıcı ve görünür olmaya başlar. Bunların oluşmasını engellemek için göz çevresinin elastikiyetini artırmalı ve nemlendirmelisiniz.

Herkeste görülebilecek göz altı halkaları ve morlukları özellikle yorgunluk ve uykusuzluk hallerinde artmakla beraber çözümsüz değiller. Çeşitli doğal yöntemlerin yanında doğru kozmetik ürünü kullanmak da bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Şimdi bu yollara birlikte göz atalım…

Kaz ayağı kırışıklıklarını yok etmek için

Yumurta Beyazı: Yumurta beyazı cildin sıkılaşmasını sağlar, kaz ayağı kırışıklıklarının giderilmesi için ilk tercihiniz olması gereken yumurta beyazıyla oluşturabileceğiniz çeşitli maske ve kürlerle sonuç alabilirsiniz.

Süt: Göz çevrenizdeki kısa kırışıklıkları azaltmak için kullanılabileceğiniz sütte bulunan glikolik asit, ölü cilt hücrelerinin soyulmasına yardımcı olur ve ciltte daha fazla kolajen oluşumunu destekler. Günlük olarak süt içmeye başlayarak daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Aloe Vera: Antioksidan etkisi ile kırışıklıkları sebep olan serbest radikallerle savaşan aloe vera, içinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde cildinizi nemlendirir ve parlaklaştırır.

Göz altı morluk ve halkalarını yok etmek için

Badem Yağı: Badem yağının doğal içerikleri narin göz çevresi cildi için oldukça faydalıdır. Düzenli bir şekilde badem yağı kullandığınızda göz çevresi halkalarının yok olduğunu göreceksiniz.

Salatalık: Salatalıkların cilt rengini açıcı ve büzücü etkisi vardır. Doğal bir antioksidan olan ve cilde parlaklık veren salatalık, göz çevrenize oldukça iyi gelecek.

Çiğ Patates: Patatesin doğal cilt beyazlatıcı etkisi ile mor renkteki halkaların rengini açarak cilt renginize daha yakın hale getirebilirsiniz.

Göz altı torbalarını yok etmek için

Su: Göz altı torbalarından kurtulmanın en kolay yolu su içmektir. Yeterince su içtiğiniz zaman vücudunuz sıvı biriktirmeyecektir ve bu istenmeyen göz altı torbaları oluşmayacaktır. Ayrıca vücudunuzdan toksinlerin atılması için de su vazgeçilmezdir.

Soğuk Kaşıklar: Hem basit hem de anında sonuç veren etkili bir yöntem olan soğuk kaşıkla göz çevrenize pres yaptığınızda, hem cildiniz sıkılaşır, hem de kılcal damarlar rahatlar.

Sallama Çay Torbası: Şişkin ve kızarmış gözleri yatıştırmak için siyah veya yeşil çay torbalarından faydalanabilirsiniz. Özellikle ağlama sonrası oluşan şişkinlikleri hızlı bir şekilde gidermek için bunu uygulayabilirsiniz.

En başta da bahsettiğimiz gibi tüm bunların yanında doğru dermo kozmetik ürününü seçebilmek de tedavi noktasında önemli rol oynuyor. Bu noktada piyasadaki birçok üründen ayrılan Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi; içeriğindeki bitkisel aktifler ve kusursuz formülü sayesinde göz çevresinin ihtiyacı olan bakımı ona verir. Cildinizin en hassas bölgesi olan göz çevresi için özel olarak formüle edilen ve morluk, torbalanma ve kırışıklık gibi sağlıksız görünümleri yok eden bu kremle göz çevrenizdeki yaşlanma belirtilerini geciktirmek, kusursuz ve sağlıklı bir görünümde olmasını sağlamak oldukça kolay. Bu hızlı ve olumlu dönüşüme şahitlik etmek isterseniz, bizler Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi’ni tavsiye ediyoruz…