göz çevresi bakım kremi

Göz altındaki morluk ya da diğer adıyla göz altı halkalarının genetik ve yapısal olarak göz kapağı derisinde pigmentasyon artışına bağlı olarak veya uykusuzluk, düzensiz yaşam biçimi, alkol, sigara kullanımı gibi nedenlerle göz çevresindeki venöz dolaşımın yavaşlamasına bağlı oluşabilen durumdur.

Gözaltında meydana gelen hiper pigmentasyon gözaltında bulunan derinin renginin değişmesine ve koyulaşmasına neden olur. Bu durum uykusuzluk (ya da düzensiz uyku), yorgunluk nedeniyle meydana gelebilir.  Gözaltı morluklarının bir diğer nedeni de kalıtsal olarak bu bölgenin daha çukur olması ve cildin gözaltlarında daha ince olmasıdır. Genetik morluklar için makyaj dışında pek bir seçenek yok ancak yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle oluşan gözaltı morluklarını geçirmek için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Öncelikle birlikte nedenlerine bakalım…

– Genetik
– Cildinizi gözaltınızda daha ince olması
– Gözaltı çukurlarınızı derin olması
– Yaşlılık
– Yorgunluk
– Uykusuzluk / Düzensiz uyku
– Aşırı Stres
– Yetersiz Beslenme /Alkol, sigara ve kafeinli içecekler tüketmek
– Kullanılan kalitesiz makyaj malzemeleri

Peki bu durumdan nasıl kurtulabiliriz? Öncelikle bitkisel çözümlere bakalım… Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu papatya çayını göz altı morlukları için öneriyor. Papatya çayını göz çevresi ve yüzünüze uygulamadan önce, bir çiğ patatesi rendeleyip, püre kıvamın getirerek göz çevrenizde yaklaşık 1 saat kadar bekletmelisiniz. Arından papatya çayı ile yüzünüzü defalarca yıkayın.

Bunların yanında badem yağı, salatalık ve çiğ patates de göz altı morluklarının giderilmesinde kullanılan yöntemler…

Badem Yağı: Badem yağının doğal içerikleri narin göz çevresi cildi için oldukça faydalıdır. Düzenli bir şekilde badem yağı kullandığınızda göz çevresi halkalarının yok olduğunu göreceksiniz.

Salatalık: Salatalıkların cilt rengini açıcı ve büzücü etkisi vardır. Doğal bir antioksidan olan ve cilde parlaklık veren salatalık, göz çevrenize oldukça iyi gelecek.

Çiğ Patates: Patatesin doğal cilt beyazlatıcı etkisi ile mor renkteki halkaların rengini açarak cilt renginize daha yakın hale getirebilirsiniz.

Fakat tüm bunların yanında çok daha etkili ve hızlı sonuç gösteren bir seçeneğiniz daha var… Bu da doğru dermo kozmetik ürününü seçebilmekten geçiyor.

Bu noktada piyasadaki birçok üründen ayrılan Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi; içeriğindeki bitkisel aktifler ve kusursuz formülü sayesinde göz çevresinin ihtiyacı olan bakımı ona verir. Cildinizin en hassas bölgesi olan göz çevresi için özel olarak formüle edilen ve morluk, torbalanma ve kırışıklık gibi sağlıksız görünümleri yok eden bu kremle göz çevrenizdeki yaşlanma belirtilerini geciktirmek, kusursuz ve sağlıklı bir görünümde olmasını sağlamak oldukça kolay.

Bu hızlı ve olumlu dönüşüme şahitlik etmek isterseniz, bizler Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi’ni tavsiye ediyoruz…

Sinoz en yeni ürünleri altın sabun ve altın göz çevresi serumu tıklayarak deneyimleyebilirsiniz

1 YORUM