gençlik
gençlik

Belirli bir yaşı geçtikten sonra hemen hepimizin ortak sorunu haline dönüşür olduğumuzdan daha yaşlı görünmek… Ancak daha sıkı, pürüzsüz bir cilde sahip olarak kaybolan ışıltıyı geri kazanmak için elbette yapılabilecekler var. Şimdi sizlerle onlara birlikte göz atalım…

Cildi korumak için yaz-kış kullanılan kremlerde C vitamini olması çok önemli. C vitamin bir zırh gibi cildi koruyor. Kolajen sentezi için gündüzleri C vitaminli ürünleri uyguluyor olmak önemli. Kuru ciltliler geceleri hyalüronik asit içeren nemlendiricileri, gündüzleri ise yine C vitaminli kremler kullanmalı. Hangi tür cildiniz olursa olsun kullandığınız ürünlerin üzerine mutlaka güneş koruyucu sürülmesi genç ve aydınlık bir cilde giden yolun ilk basamağını oluşturuyor.

Yazın cilt kuruyor dolayısıyla özellikle sonbahara geçişte yorulan cildin iyice nemlendirilmesi önem taşıyor. Bunun için de doğru ürünü kullanmak şart. Sinoz Mavi Anemon Çiçeği Kremi, cildin ihtiyacı olan bakımı yaparak nemlendirilmesini sağlıyor. Hem ince hem de derin kırışıklıklara karşı da etkili olan bu krem, düzenli kullanıldığında pürüzsüz, ipeksi ve duru bir görünüm sağlıyor.

Genç görünüm için hafif soyma da etkili bir yöntem… Hafif bir soyma faydalı olabiliyor. Bunun en yaygın kullanılan alanı Hydrafacial. Cildi tahriş etmeden bakım yapan bir yöntem olan bu uygulama ile üst tabakadaki ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılması ve gözeneklerin temizlenmesi hedefleniyor.

Uyku pozisyonları da yaşlı görünüm açısından önemli bir yer tutuyor… Hep aynı tarafa yan yatmak yastık kırışığı da denilen çizgilerin oluşmasına sebep olabiliyor. Uykumuzu iyi alıp yeterli dinlenemediğimizde de olumsuz olan bu hızlı döngü olumsuz etkileniyor.

Bir diğer önemli nokta ise C vitamini takviyesi… C vitamini önemli bir antioksidan olduğu için bu besinler cildimizdeki kolajeni yıkıp kırışıklıklara yol açan serbest radikallere karşı kalkan oluşturuyor. Ayrıca şeker içeriklerinin de düşük olması önemli bir avantajları. Şeker içeriği daha yüksek olan çilek de kararında tüketildiğinde cilt için faydalı. Kış meyvelerinden narı kuvvetli antioksidan özelliği nedeniyle tüketmek önemli. Avokado da cilt sağlığı için önemli bir yer tutarak ön plana çıkıyor…

1 YORUM