gelinlik modası

Yaz mevsimi demek bir manada düğün mevsimi de demek… Her yıl binlerce genç kadın kendileri için bu çok özel günde gelinlik arayışına giriyor. Hayallerindeki gelinliği bulmak için bazen aylar süren emek veren gelin adayları modayı da oldukça yakından takip diyor. Gelin şimdi bu yılın modasına birlikte göz atalım…

Gösterişli bir gelin olmak ve her halinizle çekici görünmek istiyorsanız 2018 yılının tarzı olan bohem tasarımları seçmelisiniz. İpekli kumaşların, tüllerin ve tüylerin dahil olduğu bu gelinlik modellerinde kendinizi bir masal perisi gibi hissedebileceksiniz. Bohem dünyasında önemli bir yeri olan oyalarla hazırlanmış olan gelinlikler de hem eski zamanlardan çıkmış gibi görünmenizi hem de zarif bir duruş sergilemenizi sağlayacak.

İnciler, kristaller, boncuklar ve daha fazla seçeneğin bir araya geldiği modelleri sizde çok beğeneceksiniz. Gelinliklerde son zamanlarda düz modeller ön plandayken bu sene kat kat ya da fırfırlı etekler daha da kendini belli ediyor. Etek kısımları hareketli olan gelinliklerde üst kısımların sade olduğu tasarımlar bulunduğu gibi gelinliklerin her kesiminin hareketli parçalardan oluştuğu oldukça farklı tasarımlarda vitrinleri süslüyor. Zayıf bir vücut yapınız varsa bu gelinlikleri tercih ederek daha heybetli görünebilirsiniz.

2018 gelinlik modelleri içerisinde yerini alan pelerinli modeller oldukça dikkat çekiyor. Genellikle duvak kullanmak istemeyen gelin adayları tarafından tercih edilen pelerinler soğuk havalarda yoğun bir nakış süslemesi ile hazırlanırken yaz mevsiminde ise tüllerden hazırlanıyor. Gelinliklerde Fransız dantelleri sık sık kullanılan detaylardan biri iken şimdilerde danteller daha çok el yapımı modellerden oluşuyor. Romantik görünmek isteyen adaylar bu gelinliklerden seçebilir. Gelin adaylarını cesur ve seksi gösteren detaylardan olan transparan kısımlar bu sene kendini fazlasıyla gösteriyor. Daha çekici görünmek isteyen bayanlar tarafından tercih edilen bu gelinliklerde sadece üst kısımların transparan olduğu modeller bulunduğu gibi tamamı transparan halde olan gelinlikler de bulunuyor.

Bu sene farklı bir gelin olmak isteyenler için biçilmiş kaftan olan midi boy gelinlikler harika bir duruş sergilemenizi sağlıyor. Vintage modasını bohem tarz ile buluşturan bu modellerde ayak bileklerinizi sergileyebileceğiniz gibi şirin bir gelin halini de alabilirsiniz. Farklılığı seven gelin adaylarının tercihi olan bu gelinlikler tüylerin kullanıldığı etek kısımları ile kendini ortaya çıkarıyor. Hareketli bir görüntü elde etmek istiyorsanız mutlaka bu gelinliklerden denemelisiniz.

Sizler de bu yılın trendlerinden birini seçerek tüm bakışları üzerinize çekerek gecenin yıldızı olabilirsiniz…