Sen Uyurken Cildin Yenilensin | Gece Bakımı

0
79
gece bakım kremi
gece bakım kremi

Günün yorgunluğunu en iyi gideren şeydir uyku. Sabah trafik ile başlayan yorgunluk, mesai süresince devam eder ve en sonunda dinlenme ihtiyacı duyarız. Metropolde yaşayan insanlarda daha fazla halsizlik ve yorgunluk gözlemlenmektedir, buna ek olarak hava kirliliği daha fazla olan metropollerde cildimizde daha fazla deforme olmaktadır.

Dinlenmelerin en etkilisi olan gece uykusu, günün tüm yorgunluğunu atmamızda bize büyük destek sağlar. Verimli bir uyku ile kendimizi bir sonraki güne hazırlarız, peki biz dinlenirken gün boyu yorulmuş cildimizin bakımını sağlamamız gerekmez mi?

Gece bakım önerilerimizi uygulamadan önce yüzünüzün makyaj gibi katmanlardan arındırılmış olması çok önemlidir.

Gece Bakım Önerileri

Salatalık Maskesi

Malzemeler,

  • 1 Adet Salatalık
  • 1 yemek kaşığı Aloe Vera jeli

Salatalık ve aloe vera bilimsel olarak kanıtlanmış, cildi tazelemede en etkili ürünlerdendir.

Salatalığı blender yardımı ile iyice kıvam alana kadar yaklaşık 2-4 dk boyunca işlenmeniz gerekmekte, oluşan salatalık kürünün içerisine hazırladığımız 1 yemek kaşığı aloe vera jelini dahil ediyoruz. Bu 2 ürünü 1 dk kadar ayrı bir kapta karıştırdıktan sonra temizlemiş olduğumuz yüzümüze emilim sağlayacak şekilde yediriyoruz.

Bu işlemi haftada en az 2 kere uygulamanız önerilmektedir.

Zeytinyağı ve Salatalık

Zeytinyağı’nın faydaları anlatmak ile bitmez. Günde bir kaşık zeytinyağı içmek, sindirimi hızlandırır, iltihabı temizler, kalbe çok faydalıdır ve hücre duvarını güçlendirir gibi birçok faydası mevcuttur.

Bu mucizevi bitkisel yağ aynı zamanda cilde de çok faydalıdır.

Malzemeler;

1 adet salatalık,

2 yemek kaşığı zeytinyağı

Salatalığın kabuğunu soyun ve rendeleyin, rendelenmiş salatalığı 2 kaşık zeytinyağı ile doldurduğunuz kaseye dökün ve bir çay kaşığı yardımı ile karıştırın. Oluşan bu kürü temizlenmiş yüzünüze ovalayarak sürün. Zeytinyağı kıvamı sayesinde zaten hızlıca cildinize nüfuz edecek. Haftada 3 kere bu karışımı uygulamanız durumunda daha parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Gece Bakım Kremi

Eğer akşamları karışım yapacak vaktiniz ve malzemeniz yok ise gece boyu cildinizin yenilenmesine yardımcı olacak gece bakım kremleri mevcut.

Bunların en başında önerebileceğimiz gece kremi Sinoz besleyici gece bakım kremidir.

Sinoz gece kremi içeriğinde bulunan hyalüronik asit, ağırlığının 1000 katına kadar su tutma özelliğine sahiptir, cildin nem depolamasını sağlar. B5 vitamini ile ciltteki tahrişin giderilmesine yardımcı olur. Peptid aktifi ise cildin kolajen sentezinin uyarılmasına destek verir ve yaşlanma karşıtıdır.

Son olarak shea yağı cildin nem kaybetmesini engeller ve yağlı yapısı sayesinde cildi yumuşatır.

Sinoz gece kremini daha detaylı keşfetmek için gece bakım kremi linkini kullanabilirsiniz.