Kış Mevsiminde Vücut ve Ruhumuza İyi Bakalım!

0
24
evde cilt bakımı
evde cilt bakımı

Kış biraz da “durma” mevsimi. Durup düşünme, kendinle baş başa vakit geçirme… Daha fazla mutfakta güzel yemekler yapmak, spa keyfi yaşamak gibi… Tabii bunları yapmak için de her şey gibi motivasyon ve enerji gerekiyor.

Evet durmak için bile bir enerjiye ihtiyacımız var 🙂 Hayal kurduğumuz spa gününü yaşayabilmek için öncelikle o motivasyonla yataktan kalkabilmeliyiz, Netflix’e ara verip kendimizle kalmalıyız 🙂


Düşük enerjili bir günü, ayları yaşıyorsanız bu duruma el atmalısınız. Enerjinizi yükseltmek ve kaşı bedenen ve ruhen iyi geçirmek için neler yapabilirsiniz hadi birlikte bakalım.


Uykunuzu alın!Uykunun her şey gibi enerjiniz ile de alakası bulunuyor. Uyku düzenine yeni bir alışkanlık getirmelisiniz.

Yarım saat daha erken yatağa girmek için hazırlığa başlayabilirsiniz. Gece cilt temizliği yapmak, gece kremlerini sürmek bu rutinin bir parçası haline geldiğinde kendinize iki iyilik birden yapmış olacaksınız.

Bu rutinde Sinoz Besleyici Gece Kremi yeni favoriniz olabilir 🙂  Uykudayken cildinize bakar, onun yenilenmesi ve tazelemesinde büyük rol oynar. Karışıklıklarla savaşın ve sıkı bir cilde uykunuzda kavuşun.


Hareket edin!
Enerjik olmak için enerji harcamalısınız! Günlük yarım saat yürüyüş size hiç olmadığı kadar iyi gelecektir. Her hafta bu süreye yeni eklemeler yapabilir, yürüyüşün keyfini çıkartabilirsiniz.

Dışarısı soğuk! Yürüyüşlerde ona uygun giyinmeyi ve özellikle ellerinizi, yüzünüzü nemlendirmeye unutmayın. Gece kremini önerdiğimiz Sinoz markasının el kremleri tam “çantaya atmalık” hoş kokuları ve güzel nemlendirmesi ile el kremlerini de seveceksiniz.

Hem de el kremlerinin her zevke uygun doğal içeriklerle hazırlanan çeşitliliği bulunuyor. Aloe vera, badem, yasemin, gül vb.


Kahvaltı edin.Güzel bir kahvaltı enerjinizi yükseltir. Sevdiğiniz yiyeceklerin buzdolabınızda taze olarak bulunmasına özen gösterin.


Stresle Başa Çıkın!Sizi ne rahatlatır? Hoş müzikler dinlemek, yürüyüş yapmak, kitap okumak, duşta uzun vakit geçirip spa keyfi yaşamak, meditasyon ya da yoga yapmak vb…Kendinizi daha iyi hissedecek ve enerjinizin yeniden yükseldiğini göreceksiniz! 🙂