Etkili Bakışlara Sahip Olmanın İpuçları

Gözlerimiz ve etkili bakışlar güzel kaş ile kirpiklerle mümkün. Yüzümüzün ifadesine büyük anlamlar katan ve dolayısıyla yüz güzelliğimizin en önemli ögelerinden olan kaş ve kirpiklerimizin seyrek olması istediğimiz bir durum değildir. Bu sorunla başa çıkmak için pek çok estetik işlem olsa da kıl köklerine zarar verdikleri için kalıcı çözüm sağlayamıyorlar. En etkili sonuç veren yöntemler yine doğal yollardan ve doğru ürün kullanımından geçiyor.

Sizler için doğal yöntemleri derleyerek bazı ürünleri derledik…

Makyajınızı silmeden uyumayın

Kaş ve kirpiklerinize güzellik uğruna sürdüğünüz çoğu maskara kıl köklerini tıkayarak gün boyu nefes almalarını engelliyor. Bunun yanında bir de akşam makyajınızı temizlemeden uyursanız dökülmeler kaçınılmaz oluyor. Çünkü cildiniz geceleri yenileniyor. Kalıntı bırakmadan makyajınızı çıkarmak, dökülme ve yıpranmaları en aza indirecektir.

Vazelin ve Hint yağı kullanın

Makyajınızın iyice temizlendiğinden emin olduktan sonra uyumadan hemen önce kirpik ve kaş diplerine örneğin bir kulak temizleme çubuğu yardımıyla vazelin sürebilirsiniz. İçerisinde yoğun miktarda bulunan E vitamini kıl kökleri için fazlasıyla besleyicidir. Bunun yanında Hint yağı da yıllardır bilinen badem yağına göre iki kat daha hızlı sonuç verir.

Yeşil çay içmeyi ihmal etmeyin!

Kabaca göz makyajınızı temizledikten sonra demlediğiniz yeşil çayın ılıklaşmasını bekledikten sonra pamuk yardımıyla gözlerinize ve kaşlarınıza hafifçe kompres yapın. Yeşil çay gözlerinizi dinlendirip, dökülmeleri önlerken cildinizi makyaj kalıntılarından tamamen arındıracaktır.

Ancak unutmayın ki tüm bu doğal yöntemlerin yanında sizi çok daha hızlı ve kesin sonuca götürebilecek ürünler de yer almakta. Şimdi de birlikte onlara göz atalım…

  1. Sinoz Kaş ve Kirpik Serumu

Diğer iki üründen farklı olarak birçok farklı özelliğiyle ön plana çıkan Sinoz Kaş ve Kirpik Serumu, öncelikle yenilenen fırçası ve iki katına çıkan hacmi ile bakımlı olmayı seven kadınların beğenisini kazanıyor. Her gün basitçe uygulanan serum sayesinde uzunluğunu ve dolgunluğunu kaybeden kaş ve kirpikleri etkileyici bir görünüme kavuşuyor. İçeriğindeki atkestanesi ekstresi, F ve B7 vitaminleri sayesinde kısa kirpikleri uzatırken cılız olanları güçlendirip gürleştiren Sinoz Kaş ve Kirpik Serumu, bakışlarınızı güzelleştirmek için en doğru ve avantajlı ürün olarak gözüküyor…

2. Farmasi Kaş Kirpik Serumu

Kök hücrelerini besleyerek kirpik ve kaşların uzamasına, yeniden çıkmasına yardımcı olduğunu söyleyen Farmasi Kaş ve Kirpik Serumu; dökülmeleri önlemek, sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırmak İçeriğindeki Capixyl Kompleksinden güç alıyor. Kıl kök hücrelerini uyararak kirpik ve kaşların uzamasını desteklediğini belirten bu ürün, daha uzun, daha kalın, güçlü, yoğun kirpikler ve kaşlar vaat ediyor.

3. The Body Shop Kaş Kirpik Serumu

The Body Shop’ın Kaş ve Kirpik Serumu; doğal görünümlü bir belirginlikle güzel bir görünüm yarattığını belirtiyor. Kaşların düzgün görünmelerini sağladığı ve canlı gösterdiği bilgisini veren bu ürün, denemeniz için sizleri bekliyor.