Kışın Yüz Bakım Maskesi

0
20
kış için yüz maskesi
kış için yüz maskesi

Yaz aylarını geride bırakırken bize kalan her zaman ki gibi fazlaliklar. Alınan kilolar bu listede şüphesiz ki her an üst sırada.

Yaz kıyafetlerinin rengi ve hacminden olsa gerek fazlalıkları kamufle ettiğimizi düşünürüz. Oysa ki yazın arkada bıraktığı sadede kilolar degil ayni zamanda sağlıksız bir cilt.

YEDİKLERİN SENİNLE

Yaz mutfaginin agirligindan mi yoksa bizim kontrolsüzlugumuzden mi bilinmez ama yenilen bircok sey cildimizin düşmanı. Bunun en basinda yağlı yiyecekler geldigini söylemeliyiz.

Kizartmalar,fastfoodlar ve tatlılar.Hepsinin hazzı bambaska ama peki ya cildimizde bıraktığı sonuclar.

Yaz gunlerinde soguyan havalar ile birlikte cilt kendini savunma altina alabilmek icin sebum üretimini arttırma eğilimindedir.

Böylesi bir durumda sebum dengesini alt ust edecek olan gıdalarında metobolizmaya girmesiyle  sağlıklı ve iyi gorunen bir cilt yazın götürdükleri arasında yer aliyor.

Sebum dengesini bozan yanlış beslenme aliskanliklari sivilce ve akne olusumunu tetiklerken zaman icerisinde cilt gözeneklerinin tıkanmasına ve cildin kendini yeniliyememesine sebep oluyor.

DETOKS HAREKATI

Bahar günleri kapıyı çalmışken diyet programları gündemdeyken bu degisime cildimiz icin hazırlayacagimiz bir detoks ile hareket katabiliriz. Öncelikle beslenme duzeninde devrim yaratmak sart.

Cilt dostu gıdalar pek hosunuza gitmesede yazın en guzel yanı olan meyvelere ve zeytinyağlılara oncelik verin.

Detoks harekatını Sinoz arındırıcı kil maskesi ile güçlendirin.Iceriginde bulunan kil özleri ile sebum dengesini kontrol altina alan maske sivilce ve siyah noktaların karşısında dururken mevsim degisimlerinin yaşandığı şu günlerde cildiniz için koruma kalkanı görevi üstleniyor.