en iyi leke kremi

Lekeler, kurtulmak için yoğun çaba gösterilen cilt sorunlarının başında geliyor. Cilde rengini veren melanin pigmentleri cildin bir bölgesinde biriktiğinde o bölgede cildin doğal renginden daha koyu bir leke oluşur. Özellikle de yaz aylarında güneşten gelen zararlı ışınların etkisiyle güneş ışığına maruz kalan bölgelerde leke oluşumu artış gösterir. Bu noktada sizler için piyasadaki etkili 5 ürünü derledik:

  1. Sinoz Leke Kremi

Uzun yıllardır leke kremi denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden olan Sinoz Leke Kremi, diğer ürünler arasında en kapsamlı içerik ve yoğun etkisiyle öne çıkıyor.  Ciltte zamanla oluşmuş lekelerden yazın ortaya çıkan güneş çillerine, sivilcelerden siyah noktalara kadar renk tonu farklılıklarını azaltmaya yardımcı olduğunu belirten ve bu konuda kullanıcılarından tam puan alan bu krem, pigmentlerin dengeli şekilde yayılmasını ve cilt renginin doğal haline dönmesini sağlamasıyla sorunlara doğru cevap veriyor.

2. Correcteur Anti-Taches Bakım Kiti

Koyu lekelerin rengini açmaya ve cilt bütünlüğünün düzenlenmesine yardımcı olduğunu söyleyen ürün, bakım konsantresi ve serumdan oluşan ikili bir kit. Koyu lekelerin yoğunluğunu ilk kullanılan günden itibaren azaltarak cilt yüzeyindeki pigment birikimlerini yok etmeye yardımcı olduğunu belirten bu kit, aynı zamanda cilt yüzeyini görünür bir şekilde daha parlak bir hale getirmeyi vaat ediyor.

3. Idéal Soleil Yüz Kremi

Cilt tonunu eşitleme, koyu lekelerin görünümünü azaltma ve ciltte koruma sağlama olarak üç etkili Leke Karşıtı Renkli Güneş Koruyucu Bakım Kremi olarak kendisini tanımlayan bu ürün, alerjik problemi olanlarda da sorun yaratmadığını söylüyor. Yeni lekelerin görünümünü engellemeye yardımcı olarak içeriğindeki Vichy Thermal su ile güçlendirici v yatıştırıcı etki yarattığını belirten bu krem aynı zamanda güneş ışınlarına karşı dayanıklı olmasıyla öne çıkıyor.

4. L’Oreal Revitalift Lazer X3 Bakım Kremi

Pro-Xylane ile formüle edilerek cilt yüzeyinizi yenileme ve eşitleme özelliklerine sahip olan bu kremin, konsantre LHA ile zenginleştirilmiş bir yapısı var. UV kaynaklı yaşlanma belirtileri ve leke oluşumlarını etkili şekilde engellemeye yardımcı olduğunu belirten L’Oreal’in bu ürünü sık tercih edilen ürünler arasında.

5. Laroche Posay Pigmentler Krem

Farklı özellikteki koyu lekeler üzerinde etkili 30 SPF koruma içeren Laroche’un bakım kremi, güneş ışınlarının yol açtığı koyu lekelerin giderilerek, cildinizin nem dengesini muhafaza edilmesine fayda sağlıyor. Düzenli kullanımda cildi aydınlatarak koyu lekelerin görünümü ve yoğunluğunu azalttığını belirten bu ürün, cilt yapısını da koruduğunu söylüyor.

1 YORUM